"Залишаються питання": у комітеті ВР з нацбезпеки оцінили новий законопроєкт про мобілізацію
"Залишаються питання": у комітеті ВР з нацбезпеки оцінили новий законопроєкт про мобілізацію

"Залишаються питання": у комітеті ВР з нацбезпеки оцінили новий законопроєкт про мобілізацію

Оновлена редакція проєкту закону щодо мобілізації в Україні ще потребує доопрацювання. Так вважають у парламентському Комітеті з питань національної безпеки.

Про це заявив заступник голови комітету Верховної ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєву у ефірі телемарафону "Єдині новини". За словами парламентаря, Кабмін при підготовці цього законопроєкту частково взяв до уваги запропоновані профільним комітетом пропозиції стосовно внесення змін.

"Щось почули. А щось недочули. Мабуть, у міністерстві оборони. Залишаються питання, але є з чим працювати", - вважає Чернєв.

Разом з тим нардеп зазначив, що з документ "уже можна доопрацьовувати" до внесення його на друге читання у парламенті. Окрім того, Чернєв заявив, що комітет запросить представників МОУ для роз'яснення своєї позиції стосовно деяких "спірних" положень в законопроекті.

Представник парламентського комітету також висловився щодо запропонованої в документі можливості надсилати повістки в електронний кабінет, щодо можливості блокування доступу до банківських рахунків.

"Залишаються відкритим питання відповідальності для людей, які не прийшли за повісткою, проте у комітеті наполягали на тому, щоб це не порушувало прав людини", – резюмував свою думку нардеп.

Як повідомляв OBOZ.UA, на думку голови фракції партії "Слуга народу" Давида Арахамії, законопроєкт можуть проголосувати у першому читанні вже 6 лютого. До кінця місяця, сподівається нардеп, його буде проголосовано в цілому.

Оновлений законопроєкт про мобілізацію, який Кабінет міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради 30 січня, передбачає, серед іншого, арешт банківських рахунків українців, які не з'являться до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) у чітко визначений час. Втім, рішення про блокування прийматиметься у судовому порядку.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader