14 танкерів завантажених 10 мільйонами барелів російської нафти сорту Sokol тижнями стоять на мілині біля берегів Південної Кореї, не проданими через санкції США іпроблеми з оплатою. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані двох трейдерів та дані судноплавства.
Труднощі з продажем сорту Sokol, є одним з найсерйозніших викликів, з якими зіткнулася Москва після запровадження санкцій Заходу, і одним з найсерйозніших перебоїв в експорті російської нафти за останні два роки, зазначає Reuters.
Станом на 26 січня 14 суден, завантажених цією нафтою застрягли в південнокорейському порту Йосу, в тому числі 11 суден типу Aframax і три дуже великих нафтових судна (VLCC), свідчать дані LSEG, Kpler і трейдерів.
Обсяг нафти, що зберігається в танкерах, відповідає 45 дням видобутку на колись працюючому проекті «Сахалін-1», з якого у 2022 році вийшла американська компанія Exxon Mobil.
Джерела Reuters повідомили, що супертанкери La Balena, Nireta і Nellis з приблизно 3,2 мільйонами барелів на борту, які зараз знаходяться поблизу південнокорейського Йосу, діють як плавуче сховище для російської нафти. Раніше вони приймали нафту з кількох суден Aframax за схемою «судно з судна», що дозволяло заощадити на фрахті.
Відвантаження російської нафти для Indian Oil Corp затримується через проблеми з оплатою, що змушує найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати свої запаси і купувати більше нафти на Близькому Сході. Джерело, близьке до Indian Oil Corp, повідомило, що компанія не очікує найближчим часом отримати жодних поставок нафти Sokol через розбіжності щодо того, в якій валюті буде здійснюватися оплата.
Нагадаємо, що Росія випередила Саудівську Аравію і стала найбільшим постачальником сирої нафти до Китаю у 2023 році – до найбільшого у світі імпортера нафти. Через зменшення ціни на нафту та західні санкції й обмеження, доходи російського бюджету від експорту нафти та газу у 2023 роцізнизилися на чверть у порівнянні з 2022 роком.
Як утримати нафтовий експорт Росії у межах встановленої стелі цін? Що робити з «тіньовим» танкерним флотом та страховими компаніями, які допомагають агресору обходити обмеження ціни? На ці запитання відповідаєОлег Гетман у статті «Оптимістичний тренд: із листопада валютна виручка РФ за нафту різко скоротилася» на ZN.UA.