Лікування зубів — це не тільки відновлення втраченого здоров'я, а й інвестиція в майбутній комфорт. Найчастіше пацієнти стикаються з питанням: чому лікування стоматологічних проблем такий дорогий захід?
Відповіді на найпопулярніші питання до стоматологів дав лікар Денис Нікітін у своєму посту на платформі X.
Стоматологи проходять багаторічне навчання, починаючи з університетського етапу та закінчуючи численними курсами, дорогими книгами та післядипломною освітою.
"Немає, напевно, іншої галузі, де є стільки курсів за гроші, як у стоматології. Реставрація фронтальних зубів - один дводенний курс, жувальний інший. Один курс 10-20 000 гривень,— пише лікар.
Реставрація зуба — досить складний процес, що включає видалення уражених тканин і відновлення їх дорогими матеріалами.
"Деякі люди приходять лікуватися, але при цьому на кожному етапі переживають, щоб їх не обдурили. Досить прикро, коли через тупі стереотипи тебе за твою роботу, в яку ти вкладаєш купу сил і грошей, хоч і підсвідомо, але вважають шарлатаном, — каже Денис.
Крім того, стоматологи отримують заробітну плату, яка має відповідати відповідальності та праці, вкладеним у цю діяльність. Зарплата лікаря це не тільки оплата його праці, а й фінансування всієї команди клініки.
"Крім витратних матеріалів потрібно враховувати і комуналку, оренду/амортизацію власного приміщення, амортизацію інструментів та обладнання. Установка, автоклав, мікроскоп, фізіодіспенсер, усі інструменти... Десятки тисяч доларів. Це все потрібно відобразити, за все платять пацієнти, — додає він.
Як пацієнти можуть знизити вартість лікування, запитайте ви
Лікар відповідає, що пацієнти можуть впливати на вартість лікування, стежачи за своїм усним здоров'ям. Регулярне професійне гігієнічне чищення може запобігти виникненню серйозних проблем, знижуючи тим самим витрати на лікування.
"Коротше кажучи, пацієнти, які не чистять зуби та міжзубні проміжки щодня, сплачують податок на лінь. Щоб не укладатись у лікування, потрібно вкладатися у профілактику."