У Києві затримали власника агрохолдингу через допомогу окупантам
У Києві затримали власника агрохолдингу через допомогу окупантам

У Києві затримали власника агрохолдингу через допомогу окупантам

У Києві затримали власника агрохолдингу через допомогу окупантам

Мова може йти про Дживана Мамояна.

В Києві затримали засновника одного з найбільших агрохолдингів в Україні, якого підозрюють у фінансуванні збройної агресії РФ. Його затримали у Києві в квартирі сина, де він переховувався та планував втечу до Росії. Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки.

Як повідомило видання Forbes з посиланням на джерело в правоохоронних органах, йдеться про Дживана Мамояна та ТОВ «Моріс Каховка».

За даними слідства, підконтрольна фігуранту продовольча компанія розташована на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини і працює в інтересах загарбників. Зокрема, ця фірма входить до основних постачальників харчової продукції для російських військ, які знаходяться на півдні України. Для цього, у травні 2022 року бізнесмен організував "перереєстрацію" агрокомпанії в окупаційному "управлінні федеральної податкової служби РФ по Херсонській області". Відтоді підприємство щомісяця сплачує до бюджету місцевої окупаційної адміністрації РФ понад 100 тис. рублів як "податки".

Крім цього, зазначають в СБУ, агрокомпанія є однією з провідних у регіоні фінансових донорів російського "фонду підтримки учасників сво", який був створений указом Путіна у квітні 2023 року.

Також правоохоронці з’ясували, що бізнесмен передав російським військам складські приміщення виробничого комплексу підприємства у тимчасово захопленому Каховському районі Херсонщини.

Слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України. Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна. 

Нагадаємо, що минулого тижня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що Мар'їнки Донецької області більше немає, однак українські військові ще перебувають у північній частині міста. У разі його захоплення російські окупанти можуть обрати два шляхи для подальшого наступу. 

Джерело матеріала
loader