В Україні розпочинають лікувати безпліддя за державні кошти
В Україні розпочинають лікувати безпліддя за державні кошти

В Україні розпочинають лікувати безпліддя за державні кошти

У 2024 році в Програмі медичних гарантій діятиме пакет по проведенню штучного запліднення, в межах якого планується провести 30 тис. циклів ЕКЗ.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

«Сучасне життя суттєво знижує якість репродуктивних функцій українців. І якщо раніше ця проблема вирішувалась виключно за приватні кошти, то тепер ми надаємо можливість скористатися послугами з лікування безпліддя безоплатно. Також важливо забезпечити право на батьківство для військовослужбовців. Суворі реалії воєнних дій та умови, у яких наші захисники і захисниці перебувають тривалий час, боронячи нашу країну, можуть негативно позначитися на репродуктивній функції. Тому на допомогу ветеранкам чи дружинам ветеранів, які мріють відчути радість батьківства, можуть прийти лікарі. Таке рішення подарує нам більше ніж 10 тисяч маленьких українців щороку», - зауважив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

Ставка за новим напрямом з лікування безпліддя для лікарень складе 60 324 грн за надану послугу. Прогнозна кількість медичних послуг - 30 400 циклів. Очікувана кількість новонароджених громадян України після проведення штучного запліднення - близько 10 000.

Направлення жінок для проведення першого курсу лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій бюджетним коштом проводитимуться виключно за медичними показами.

У МОЗ додали, що для долучення до Програми медгарантій за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)» медичні заклади мають законтрактуватись Національною службою здоров’я впродовж січня 2024 року за повною формою.

Як повідомляв Укрінформ, 22 грудня 2022 року Кабінет Міністрів схвалив Порядок реалізації Програми медичних гарантій. На 2024 рік на програму буде виділено майже 159 млрд гривень, що на 16 млрд гривень більше, ніж торік. У тому числі 5,2 млрд гривень - на реімбурсацію лікарських засобів. У 2024 році Програма медгарантій буде сфокусована на відновленні здоров’я та людського потенціалу. Загалом у Програмі медгарантій на цей рік передбачено 44 пакети послуг.

Фото з сайту adonis.com.ua

Теги за темою
Міністерство охорони здоров’я Медицина
Джерело матеріала
loader
loader