Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу сказав театральний аналітик, засновник порталу «Театральна риболовля» Сергій Винниченко.
«Театр почав повертатися до медійного поля. Поки здебільшого через соцмережі (ажіотаж навколо «Конотопської відьми» Київського театру Франка) або політичні скандали (заміна прізвища Зеленський у виставі «Хазяїн» Київського театру на Подолі). Але із потенціалом бути цікавими читачеві/глядачеві на постійній основі», - зазначив він.
За словами Винниченка, український театр 2023 року - це про авторське право, франшизи та відновлений суспільно-медійний інтерес.
«Поставити виставу за скачаною з інтернету п’єсою - це вже зовсім не ок. Так само, як і «забути» вказати автора на афіші. Інститут авторського права ще не на повних парах, але ґрунтовно увійшов до мистецьких взаємин та майже став нормою. Практику, коли знімали вистави з репертуару у зв’язку із завершенням дії ліцензії, до цього бачив, зокрема, у «Дикому Театрі». Докарантинна ліцензійна постановка School of rock була в Київській опері», - сказав він.
Як повідомлялося, за 2023 рік національні українські театри зіграли понад 25 нових постановок.
Фото: Театр імені Франка