Право на виїзд для військовозобов'язаних: чи можна виїхати з України через робочу візу країни ЄС
Право на виїзд для військовозобов'язаних: чи можна виїхати з України через робочу візу країни ЄС

Право на виїзд для військовозобов'язаних: чи можна виїхати з України через робочу візу країни ЄС

Робоча віза дає громадянам можливість легально влаштуватися на будь-яку роботу в країні, що входить до ЄС. Вона належить до категорії довгострокових документів та оформлюється на термін від одного до трьох років. Тривалість терміну залежить від візової історії заявника, характеру посади, яку він планує обіймати, а також рішення візових офіцерів держави, до якої він відряджається.

Пояснення від ДПСУ

До повномасштабної війни українці вільно відкривали робочі візи та їздили працювати за кордон. Втім, такий документ не є тим, що підтверджує право постійного проживання за кордоном або статусу особи, яка не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.

Станом на зараз військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років не можуть вільно перетинати кордон, навіть якщо мають робочу візу країни Євросоюзу.

Як зазначили у Держприкордонслужбі, згідно з чинним законодавством, наявність такого документа не є достатньою підставою для виїзду за кордон під час війни.

Візи іноземних країн, які видаються чоловікам – громадянам України, не підтверджують постійне проживання в цих країнах та не дають право на виїзд військовозобов’язаним,
– йдеться в повідомленні.

Чоловіки, які мають робочу візу країни Євросоюзу, зможуть виїхати з України лише у тому випадку, якщо вони не підлягають мобілізації під час війни та мають право на виїзд.

Крім документів, що підтверджують особу, для підтвердження підстав перетину державного кордону України необхідно також надати відповідні документи. Вони повинні підтверджувати статус особи, яка не підлягає призову на військову службу під час мобілізації та має право на виїзд з України.

Мобілізація в Україні: що відомо

  • Екскомандир роти батальйону "Айдар" зауважив, що станом на зараз брак людей – це проблема для армії. Зараз в Україні воює мільйон людей – 800 тисяч ЗСУ й 200 тисяч Нацгвардія та інші формування. А у ворогів на нашій території 420 тисяч солдатів. Втім, ці цифри порівнювати не варто.
  • Водночас радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк, коментуючи рейди ТЦК по спортзалах, сказав, що мобілізація буде складною, але необхідною. Наразі держава готує нову програму щодо мобілізації.
  • Деякі категорії військовозобов'язаних мають право на отримання відстрочки від проходження служби. Однак у деяких випадках таку опцію можуть скасувати. В Україні існує офіційний перелік категорій військовозобов'язаних, які мають право на відстрочку від мобілізації. Його частково розширили у серпні цього року і з того часу він не зазначав змін.
Теги за темою
Новини України Держприкордонслужба
Джерело матеріала
loader
loader