Майже 60% українців мають зайву вагу: як схуднути без шкоди для здоров’я
Майже 60% українців мають зайву вагу: як схуднути без шкоди для здоров’я

Майже 60% українців мають зайву вагу: як схуднути без шкоди для здоров’я

Експерти Міністерства охорони здоров’я України пояснили, що робити, якщо ваша вага викликає у вас занепокоєння і як зробити схуднення безпечним.

Для початку фахівці відомства показали дані дослідження STEPS, проведеного в Україні 2019 року. Згідно з отриманими результатами, 59% дорослих українців мають надмірну вагу, включно з близько 25% людей з ожирінням. Це один із найвищих показників серед країн Східної Європи та Центральної Азії.

– Це означає, що більшість українців мають високий ризик розвитку серцево-судинних або інших захворювань, пов’язаних із надмірною вагою, – кажуть експерти.

Зараз дивляться

Проблеми швидкого схуднення

За словами фахівців, втрата 5-10% маси тіла має позитивний вплив на здоров’я. Однак занадто швидке схуднення може призвести до певних проблем: зниження кількості м’язової тканини, утворення каменів у жовчному міхурі, дефіцит поживних речовин тощо.

Але ще важливіше те, що, за словами експертів, втрата значної кількості кілограмів протягом короткого проміжку часу часто призводить до повторного набору ваги. У той час, як люди з поступовою втратою ваги (від 400 до 900 г на тиждень) мають більше шансів утримати результат, ніж ті, хто худне швидко.

Як зробити схуднення безпечним

Проведіть ревізію харчових звичок. Заведіть щоденник харчування і кілька днів поспіль записуйте (а ще краще – фотографуйте) абсолютно все, що ви п’єте і їсте, а також у якій кількості. Іноді результат такого моніторингу може дуже здивувати.

Навчіться відрізняти фізичний голод від емоційного. Часто ми їмо від нудьги або коли тривожимося. Важливо навчитися їсти, коли ми хочемо їсти, а не коли потребуємо заспокоєння. Намагайтеся припинити їсти трохи раніше, ніж ви відчуєте ситість, адже мозку потрібно близько 20 хвилин, щоб опрацювати сигнали від шлунка про насичення.

Не будьте занадто суворі до себе. Це часто призводить до зривів і повернення до старих звичок. Тож залишайте трохи місця для кількох послаблень. Приміром, не відмовляйтеся від чорного шоколаду, проте замість половини плитки з’їжте кілька маленьких шматочків.

Маленькі кроки, але щодня

Порада просто менше їсти працює не для всіх і не завжди, адже на здатність людини втрачати й утримувати вагу впливає багато чинників. Змінювати сформовані роками звички непросто, але достатньо щодня робити маленькі кроки – і все обов’язково вийде.

Теги за темою
Статистика
Джерело матеріала
loader
loader