ВООЗ назвала самотність «глобальною загрозою здоров'ю»
ВООЗ назвала самотність «глобальною загрозою здоров'ю»

ВООЗ назвала самотність «глобальною загрозою здоров'ю»

ВООЗ назвала самотність «глобальною загрозою здоров'ю»

Самотність може бути такою ж шкідливою, як викурювання 15 цигарок на день.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що самотність є глобальною загрозою для здоров'я. Генеральний хірург США заявляє, що смертність від самотності можна порівняти з викурюванням 15 цигарок на день, повідомляє The Guardian.

ВООЗ також заснувала міжнародну комісію за самотністі, до якої увійшли 11 правозахисників та міністрів уряду. Її очолюють генеральний хірург США Вівек Мурті та дипломат Африканського Союзу з питань молоді Чідо Мпемба.

Пандемія COVID-19 не лише зупинила економічну та соціальну активність, підвищивши рівень самотності, а й показала важливість усвідомлення цієї проблеми. Створена ВООЗ комісія працюватиме протягом трьох років.

«[Самотність] виходить за межі кордонів і стає глобальною проблемою суспільної охорони здоров'я, яка зачіпає всі аспекти здоров'я, благополуччя та розвитку. Соціальна ізоляція не знає віку та кордонів», — заявила Мпемба.

За словами Мурті, самотність завдає здоров'ю більшої шкоди, ніж ожиріння та низька фізична активність. Незважаючи на те, що самотність розглядається як проблема розвинених країн, рівень соціальної ізоляції, яку відчуває кожна четверта людина похилого віку, однаковий у всьому світі.

У людей похилого віку самотність пов'язана зі збільшенням ризику розвитку деменції на 50% і збільшенням ризику розвитку ішемічної хвороби серця чи інсульту на 30%.

Але самотність згубно позначається на здоров'я молоді. За наявними даними, які можуть бути занижені, від 5% до 15% підлітків самотні. У Африці 12,7% підлітків відчувають самотність, а Європі - 5,3%.

Молоді люди, які переживали самотність у школі, швидше за все кинуть навчання в університеті. Це також може призвести до погіршення економічного становища: відчуття відірваності та відсутність підтримки на роботі може призвести до зниження задоволеності своєю діяльністю та зниження продуктивності.

Раніше Програма розвитку ООН у своєму звіті заявила про те, що ще 165 мільйонів людей у світі у світі опинилися за межею бідності, а країни, що розвиваються, загрузли в боргах і не можуть забезпечити громадянам адекватний рівень освіти, медицини та інших соціальних послуг.

Джерело матеріала
loader