Фільм «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка отримав номінацію на премію Європейської кіноакадемії
Фільм «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка отримав номінацію на премію Європейської кіноакадемії

Фільм «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка отримав номінацію на премію Європейської кіноакадемії

У повнометражного дебюту Сотниченка — успішна фестивальна історія та нагороди, зокрема Національна премія кінокритиків «Кіноколо»-2023.

Фільм «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка номінували на премію Європейської кіноакадемії у категорії EUROPEAN DISCOVERY — Prix FIPRESCI. Про це команда фільму повідомила у фейсбуці.

«Це («Ля Палісіада» — ДМ) третя стрічка в історії українського кіно, що змагатиметься за здобуття почесної міжнародної нагороди у цій номінації. Раніше на неї претендували “Плем’я” та “Памфір”», — йдеться у дописі на фейсбук-сторінці стрічки.

Компанія «Сучасне Українське Кіно» («СУК»), яка була одним із виробників фільму «Ля Палісіада», уточнює, що нагороду у категорії EUROPEAN DISCOVERY — Prix FIPRESCI присуджують за найкращий дебютний повнометражний фільм у європейській кіноіндустрії.

«Лауреати цих престижних нагород будуть оголошені під час майбутньої 36-ї церемонії вручення Європейської кінопремії, яка відбудеться 9 грудня 2023 року в Берліні, Німеччина», — написали у «СУК».

«Ля Палісіада» — це повнометражний дебют Філіпа Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Історія розгортається в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні у спадок від СРСР.

До цього Україна мала один із найвищих показників у світі за кількістю смертних вироків. Зокрема, за даними лондонської Організації захисту прав людини, у 1996 році Україна була на другому місці у світі після Китаю, засудивши до смерті 89 людей. Загалом з 1991 року в Українi було виконано понад 600 страт.

Фільм розповідає про судового психіатра Олександра і його друга, слідчого Ільгара Сабітова, обидва беруть участь у розслідуванні заплутаної історії вбивства міліціонера. Правоохоронці поспішають закрити справу до скасування смертної кари, але лікар не впевнений у підсудності обвинуваченого та сумнівається у прозорості системи правоохоронних органів.

 

Фільм «Ля Палісада» створений за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства України з питань кіно та Гетеборзького кінофонду, а виробництво фільму здійснювали студія «ВІАТЕЛ» та компанія «Сучасне Українське Кіно».

У повнометражного дебюту Сотниченка — успішна фестивальна історія та нагороди, зокрема Національна премія кінокритиків «Кіноколо»-2023.

Кінотеатральний реліз фільму «Ля Палісіада» в Україні запланований на січень 2024 року.

Фото: фейсбук-сторінка фільму «Ля Палісіада»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Кіно українське кіно
Джерело матеріала
loader
loader