Куди рухається глобальна енергетика: оприлюднено сценарій до 2050 року
Куди рухається глобальна енергетика: оприлюднено сценарій до 2050 року

Куди рухається глобальна енергетика: оприлюднено сценарій до 2050 року

Світові не варто розраховувати на зниження споживання енергії до 2050 року. Глобальні енергетичні потреби неминуче зростатимуть через збільшення населення Землі, а також покращення рівня життя та нарощування виробництва. При цьому розвиток "зелених" технологій навряд чи буде достатнім для покриття всіх потреб.

Таких висновків дійшло Управління енергетичної інформації США у свіжому випуску International Energy Outlook. Звіт містить оцінки розвитку світової енергетики до 2050 року.

Через зростання споживання енергії збільшаться і потужності її генерації, проте їхня продуктивність навряд чи зміниться, йдеться у звіті. Так, наприклад, в електроенергетиці до 2050 року фізичні потужності можуть зрости на 50-100%, а фактичне виробництво струму збільшиться лише на 30-76%.

Хоча загалом частка "зеленої" енергетики може становити дві третини від загального рівня виробництва, темпи її зростання будуть недостатніми, вважають аналітики. А тому, за їхніми розрахунками, не буде й істотного зниження викидів вуглекислого газу. У випадку, якщо не зміняться закони та правила, кількість викидів може навіть збільшитись, констатують експерти.

Однією з причин є нерівномірність розподілу "зеленої" енергетики у світі. Поки одні країни збільшуватимуть її частку, інші навпаки наростять видобуток викопного палива.

Зокрема, видобуток газу, за розрахунками, зросте у країнах Близького Сходу та у Північній Америці. З іншого боку, зростатиме і видобуток нафти, т.к. попит на неї буде активним з боку Китаю, Індії та інших країн Азії та Південно-Східної Африки.

"Перехід до відновлюваних джерел енергії для задоволення попиту на електроенергію, що росте, буде обумовлений регіональними ресурсами, технологічними витратами і політикою. Проблеми енергетичної безпеки прискорять перехід від викопного палива в деяких країнах, хоча в інших вони призведуть до збільшення споживання викопного палива", – йдеться у звіті.

При цьому аналітики наголошують, що їхні припущення не є прогнозом. "Відбудуться політичні та геополітичні події, а також технологічні прориви, які змінять траєкторію глобальної енергетичної системи", – припускають фахівці.

Як повідомляв OBOZ.UA, прогнози Міжнародного енергетичного агентства все ж припускають, що попит на нафту, природний газ і вугілля досягне піку до 2030 року, а після почне знижуватися. В агентстві вважають, що світ уже опинився на "початку кінця" ери викопного палива.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader