Відновлення України під загрозою: «компанії, які зараз працюють у бюджетному секторі, не витягнуть відбудову» - Найєм
Серед приватних будівельних компаній, які працюють на ринку комерційної нерухомості та житла, дуже мало тих, хто хоче брати участь у державних тендерах із відбудови. Про це заявив голова Державного агентства відновлення та розвитку Мустафа Найєм в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
За його оцінками, з державою готові працювати щонайбільше 20-30% забудовників.
"Є величезна проблема вкрай негативного ставлення ринку до державних замовників у сфері цивільного будівництва", – сказав він.
Негативне ставлення він пояснив трьома причинами:
- негативний досвід бізнесу в попередні роки, коли кваліфікаційні вимоги прописували під обрані компанії;
- непартнерське ставлення з боку замовника;
- претензії з боку правоохоронних органів після підписання договору або завершення проєкту.
"Усі ці ризики є настільки високими, що навіть зараз, коли на ринку обмаль роботи, більшість приватних компаній намагається оминати державні тендери. У всій країні недобудови, комерційні компанії потерпають від низького ринку. Але на державні тендери з відбудови приходять один-два учасники", – сказав він.
За словами Найєма, обсягів державного замовлення на відбудову в Україні у тисячі разів більше проти спроможностей тих компаній, які беруть участь у державних тендерах.
"Це означає, що в якийсь момент може статися колапс. Якщо ми не відкриємо ринок, не зробимо правильні тендерні процедури, станеться ситуація, коли компанії, які зараз працюють у бюджетному секторі, не витягнуть відбудову", – сказав він.
Як писало ZN.UA, Агентство відновлення активно впроваджує антикорупційні заходи на вищому рівні. Однак їх варто першочергово спустити до регіонів, де і здійснюються закупівлі та виконання проєктів відбудови. Про це пише Мартина Богуславець, виконавча директорка Інституту законодавчих ідей, у матеріалі – «Служби відновлення чи стара сітка Автодору. Кому довірили відбудову».