Суд збільшив розмір застави Ігорю Коломойському
Суд збільшив розмір застави Ігорю Коломойському

Суд збільшив розмір застави Ігорю Коломойському

Відтепер вона становить майже 3,9 мільярда гривень.

У п'ятницю, 15 вересня, Шевченківський районний суд переобрав запобіжний захід олігарху Ігорю Коломойському, збільшивши розмір застави до 3 мільярдів 891 мільйона гривень. Про це повідомив кореспондент Суспільного із зали суду.

Раніше розмір застави сягав понад 509 мільйонів гривень. 

Прокурор Бюро економічної безпеки подав клопотання про збільшення застави до 5,877 мільряда гривень, зазначивши, що оскільки Коломойський нині є громадянином Ізраїлю, то існує ризик переховування за кордоном, перешкоджання слідству та впливу на свідків.

Адвокат олігарха назвав обвинувачення необґрунтованим, бо не встановлено інших осіб, які були в злочинній групі. Окрім цього, за словами сторони захисту, ні «ПриватБанк», ні інші вкладники не заявляли за ці роки про злочин, а НБУ після втрат у розмірі 5 мільярдів не провели жодних перевірок й аудитів.

Адвокат також зазначив, що «ПриватБанк» у той період, про який йде мова, був приватним, тому збитки могли бути завдані лише акціонерам банку — Боголюбову або Коломойському.

Захист олігарха вважає, що розмір застави необґрунтований, бо прокурор БЕБ не навів доказів, що Коломойський може заплатити таку суму. Він також сказав, що Коломойський не може втекти, перешкоджати чи якось впливати на свідків, адже вже перебуває під вартою.

Напередодні Служба безпеки України вже втретє повідомила бізнесмену, власнику великої фінансово-промислової групи Ігорю Коломойському про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України.

За даними слідства, у період з 2013-го по 2014 рік Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн. Для цього фігурант створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.

Того ж дня Шевченківський районний суд Києва обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців з альтернативою внесення застави понад 509 мільйонів гривень. 

За даними правоохоронців, протягом 2013–2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень, виводячи їх за кордон та використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.

Ще в лютому 2023 року Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки провели обшук вдома у Коломойського у Дніпрі через підозру в махінаціях навколо «Укртатнафти» та «Укрнафти».

Того ж дня СБУ викрила колишній менеджмент цих акціонерних товариств у привласненні 40 мільярдів гривень в інтересах фактичних власників і бенефіціарів обох компаній. Як відомо, міноритарними акціонерами ПАТ «Укрнафта» були кіпрські офшорні компанії Littop Enterprises, Bridgemont Ventures, Bordo Management, кінцевими бенефіціарами яких є Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

7 вересня детективи НАБУ повідомили Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 мільярда гривень. 

Фото: Суспільне/Нікіта Галка

Теги за темою
арешт Ігор Коломойський
Джерело матеріала
loader
loader