Про це вона сказала на третій сесії саміту G20 в індійському Нью-Делі, передає Укрінформ.
«Як уже було сказано, штучний інтелект становить ризики, але й пропонує величезні можливості. Питання в тому, як використовувати технології, що швидко змінюються. Показово, що навіть розробники та винахідники ШІ закликають політичних лідерів до його регулювання. У 2020 році у ЄС представили перший в історії закон «Про штучний інтелект». Ми хочемо сприяти інноваціям, зміцнюючи довіру. Але нам потрібно більше. Те, що робить світ зараз, визначатиме наше майбутнє», - заявила фон дер Ляєн.
За її словами, Європа та партнери мають розробити нову глобальну платформу, яка має захистити від системно-суспільних ризиків, пов’язаних із ШІ, і водночас сприяти інвестиціям у безпечні системи ШІ.
«Нам знадобиться орган, подібний до Міжурядової групи експертів із питань клімату, і тут нам потрібна додатково працювати з науковцями, підприємцями і винахідниками. Вони мають надати інформацію про ризики, пов’язані зі штучним інтелектом, а також його потенційну користь для людства», - заявила фон дер Ляєн.
Як повідомляв Укрінформ, Європейський парламент схвалив проєкт, який ляже в основу майбутнього закону щодо правил регулювання штучного інтелекту.