Щелепно-лицеві хірурги Львівської обласної дитячої лікарні "Охматдит" прооперували хлопчика, який три роки відкривав рот після ДТП всього на 0,5 см. Такі наслідки ДТП, у яку три роки тому Артем потрапив та отримав сильну травму щелепи. Про це повідомляють на Facebook-сторінці "Охматдиту".
Артем - із Миколаєва Львівської області. Три роки тому він потрапив у аварію. Артем їхав на скутері з родичем. Після зіткнення дитина впала з транспортного засобу на бік та отримала сильну травму щелепи. Весь цей час після лікування хлопчик не міг достатньо відкривати рот.
- До операції він, по суті, їжу пропихав, протискав у ротик. Не міг інакше. Зуби лікувати ми не могли у стоматолога, горло глянути було теж нереально. Говорити було складно, - ділиться мама 9-річного Артема Поліна.
У такому стані сім'я Артема і звернулася до фахівців львівської лікарні. Медики не приховують, що завдання було з надскладних, адже в таких умовах важко було провести анестезію. Щоб все вдалося, в операційній працювали і анестезіологи, і торакальний хірург, і ЛОР.
- У нього стався перелом суглобової головки нижньої щелепи, а як наслідок - анкілоз скронево-нижньощелепного суглоба. Рот у хлопчика відкривався всього до 0,5 см. Ми не могли залишити родину з цією проблемою наодинці і склали план порятунку, - розповіла щелепно-лицева хірургиня “Охматдиту” Христина Погранична.
Щелепно-лицевий хірург, професор Роман Огоновський розповідає, що у хлопчика утворилося зрощення між суглобовою головкою нижньої щелепи і скроневою кісткою. В операційній його роз'єднали, виконали часткову реконструкцію нижньої щелепи в ділянці суглоба. Також провели остеотомію суглобового відростка нижньої щелепи.
Анестезіологам вдалося успішно пройти усі структури гортані, голосові зв’язки, завести фібробронхоскоп у трахею, а через неї - інтубаційну трубку.
- Цей стан в анестезіології трактується як важкі дихальні шляхи і є викликом для кожного анестезіолога. Окрім того, дитина довго хворіла, могла змінитися анатомія ротоглотки, - пояснив анестезіолог Володимир Міщук.
Але все вдалося. Після операції рот хлопчика відкривається вже до 3,5 см і це чудовий результат. Ще кілька днів після операції Артем перебував на штучній вентиляції легень під опікою своїх рятівників. Цей крок був необхідний, адже після операції міг утворитися набряк. З Артемом працює команда клініки реабілітації "Охматдиту", для нього спеціально розробили комплекс вправ, туди входять механотерапія, заняття з логопедом і лікувальна фізкультура для відновлення роботи м’язів.