"Нафтогаз" публічно заявив про відміну премії менеджменту трьох міськгазів підсанкційного олігарха Дмитра Фірташа, які перейшли в їхнє управління ("Миколаївгаз", "Івано-Франківськгаз", "Хмельницькгаз"). Таке рішення ухвалили, проаналізувавши фінансову звітність компаній. При цьому "Нафтогаз" і сам показує плачевні результати: збитки за минулий рік становили близько 40 млрд грн. Заборгованості з боку облгазів, облзбутів – 76 млрд грн, а у самого "Нафтогазу" компанії Фірташа роками крали газ, що залишалося непоміченим. .
Як повідомляють у групі "Нафтогаз", керівництво зазначених міськгазів замінили (компанії з 15 серпня увійшли до групи "Нафтогазу"), а за результатами перевірки фінансової звітності колишнє керівництво залишили без премій. Йдеться про 44,7 млн. грн. При цьому звітність самого "Нафтогазу" також може бути причиною скасування премій: компанія минулого року показала 40 млрд грн збитків, крім того, вони фактично досягли дефолту щодо єврооблігацій.
Більше того, ці ж міські та обгази Фірташа протягом багатьох років крали газ у "Нафтогазу", впевнені в СБУ. Лише 17 березня 2023-го правоохоронцям вдалося встановити, що у 16 облгазах Фірташа вкрали газ із системи "Нафтогазу" на мільярди гривень. Лише 2021 року через ці дії держбюджет недорахувався 3,5 млрд гривень.
Крім активів Фірташа, "Нафтогазу" також передали АЗС Glusco (згідно з розслідуванням журналістів, яка раніше належала куму Путіна Віктору Медведчуку). Проте за рік "Нафтогаз", отримавши мережу заправок та нафтобаз, які збагачували соратника Путіна, не зміг ефективно налагодити роботу компанії. На управління "Нафтогазу" витратив 25,7 млн грн. При цьому доходи компанії від заарештованого майна станом на червень були у 12 разів менші – 2,06 млн грн.
"Нафтогаз" нарешті наважився помітити порушення з боку менеджерів Фірташа, а отримавши повноваження забрав у премії. При цьому до менеджерів "Нафтогазу" також є багато питань:
- чому компанія фактично оголосила дефолт щодо єврооблігацій у 2022-му;
- як із прибуткової компанії НАК дійшов до збитків у 40 млрд грн;
- яким чином вони протягом багатьох років дозволяли компаніям Фірташа красти газ на мільярди гривень.
До речі, скандали навколо премій продовжуються і в "Нафтогазі". За версією детективів НАБУ, колишній голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв видав незаконний наказ про преміювання співробітників, на підставі якого сам одержав 261 млн. грн. Ця сума начебто перевищує нормативно визначені розміри таких виплат – 37,48 млн. грн. Таким чином, вважає слідство, Коболєву всупереч закону переплатили майже 230 млн. грн.
Як повідомляв OBOZREVATEL, тим часом "Нафтогаз" запустив механізм примусового стягнення компенсації з Росії за активи у тимчасово окупованому Криму згідно з рішенням Гаазького арбітражу. Її розмір складає 5 млрд доларів.
Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!