Андрій Коболєв
  • Дата народження
    16 серпня 1978
  • Країна
    Україна
Андрій Коболєв
325

Андрій Коболєв

Коболєв Андрій Володимирович: колишній голова правління НАК «Нафтогаз України»

Андрій Володимирович Коболєв – керівник НАК «Нафтогаз України» з 2014 по 2021 рік. Майже все життя працює в енергетичній сфері. 

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат та чутки
  6. Цитати і заяви
  7. Декларація
  8. Посилання
  9. Відео

Біографія

Андрій Коболєв народився 16 серпня 1978 року в Києві.

Сім’я

Його батько – Володимир Павлович Коболєв – головний науковий співробітник Інституту геофізики НАН України, професор кафедри геофізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Андрій Коболєв був одружений з жінкою, на ім’я Зоряна, з 2003 по 2017 рік. Подружжя виховувало трьох доньок. Однак у 2017 році вони розлучилися. За два роки до цього чоловік та дружина вже не жили разом. Дружині Андрій Коболєв залишив дім, земельну ділянку та автівку.

Освіта

Вищу освіту він отримав у престижному ВНЗ України – Інституті міжнародних відносин при Київському університеті імені Тараса Шевченка.

Кар’єра

Кар’єру Андрій Володимирович починав будувати в українському підрозділі міжнародної аудиторської та консалтингової компанії PricewaterhouseCoopers із посади консультанта з питань управління.

У 2002 році Коболєв перейшов працювати в НАК «Нафтогаз України» на посаду головного спеціаліста департаменту корпоративних фінансів та цінової політики. «Нафтогаз» тоді очолював Юрій Бойко. Через чотири роки Андрій Володимирович пішов на підвищення і очолив свій департамент. Ще через два – став радником нового голови правління НАКу Олега Дубини.

Працюючи у «Нафтогазі», Коболєв познайомився з Юрієм Вітренком – сином лідерки Прогресивної соціалістичної партії Наталії Вітренко. НАК тоді співпрацював із фірмою «КПСМ-консалтинг», яка займалася діагностикою трубопроводів і розвідкою магістралей. Керував фірмою Вадим Іванов. Коболєв і Вітренко вирішили з ним об’єднатися. «КПСМ-консалтинг» вони перейменували в «AYA Capital». Її засновником зробили офшор на Кіпрі. У 2006 році створили «клон» компанії – «AYA Securities», яку зареєстрували за тією ж адресою. Єдиним власником фірми числився Юрій Вітренко. Коболєв був керівним директором і радником.

У 2010 році Андрій Володимирович пішов з «Нафтогазу» й повністю занурився у роботу в «AYA Securities».

Через чотири роки Коболєв сів у крісло голови правління «Нафтогазу». Андрій Володимирович був не єдиним кандидатом. Очолити НАК пропонували багатьом, зокрема й колишньому першому заступнику голови «Нафтогазу» Ігорю Діденкові. Проте Діденко сам не захотів йти на посаду голови, а порекомендував Коболєва.

Крім того, у жовтні 2014 року Коболєв став також головою наглядової ради “Укрнафти”. 

На посаді голови НАК «Нафтогаз України» Коболєв пробув з 2014 по 2021 рік. Наприкінці квітня 2021 року його звільнили з посади, а його крісло зайняв Юрій Вітренко. 

Компромат та чутки

Невигідні договори та конфлікт із Коломойським

Коболєв брав участь у підписанні невигідного для України газового контракту з «Газпромом» в 2009 році, пише видання skelet-info.org.

У 2015 році він дозволив собі ставити умови Ігорю Коломойському.

Як раз після того, як Президент Петро Порошенко звільнив його з посади голови Дніпропетровської обладміністрації. Андрій Петрович відкритим текстом заявив, що “Нафтогаз” збирається через борги відключити поставки газу на Кременчуцьку ТЕЦ в Полтавській області, якою володіють структури Коломойського і Костянтина Григоришина.

Відбулася телефонна розмова. Коломойський пригрозив Коболєву, що захопить теплову електроцентраль, повідомляє skelet-info.

Коболєв приховав люксове житло

Андрій Володимирович приховав розкішний будинок. Котедж, загальною площею в 300 кв. м., розташовується практично на березі Київського моря, в 20 хвилинах їзди від Києва.

Вартість такого люксового житла — понад 1 млн доларів. Він був креатурою експрем’єра Арсенія Яценюка і його “уряду камікадзе”. Коболєва вважали тимчасовою кандидатурою, проте він довго тримався в своєму кріслі. Глава НАК чітко виконував поставлені завдання свого «наставника» Яценюка і збагачувався за рахунок українців: купував броньовані джипи, наймав охорону і жив у будинку за 1 млн доларів, інформує Антикор.

Глава українського газового монополіста Андрій Коболєв дав інтерв’ю, в якому пояснив, чому він переказав близько 8 млн доларів за межі України.

Як виявилося, він не вірить українським судам і боїться, що всі гроші у нього відберуть. За його словами, він перевів гроші мамі, що живе в США. Великих сум тут на рахунку він ніколи не зберігає – глава “Нафтогазу” побоюється арешту своїх активів в Україні.

“Я перевів гроші мамі в Америку. Вона там живе з 2006 або 2008 року, більше десяти років точно. Якщо я програю апеляцію в 8 млрд гривень проти мене, то що трапиться з моїм майном тут?”- сказав Коболєв.

Погрози Коболєву

У 2016 році у НАК “Нафтогаз” було оголошено тендер — шукали охорону для Андрія Коболєва. Виявилося, що на його адресу не раз надходили погрози, тому й знадобилася охорона. 

Зловживання посадовими повноваженнями

У березні 2016 року в “Укрнафті” збиралися провести ревізію. Усе через те, що Коболєва підозрювали в зловживанні посадовими повноваженнями, коли він відсторонив від посади британця Пітера Ванхеке. Тоді ж у компанії “Укрнафта” зріс податковий борг до 10 мільярдів гривень.

А через два роки Андрія Коболєва оштрафували за порушення митних правил на кругленьку суму — більш ніж 8 мільярдів. «Не забезпечив можливість надання додаткової митної декларації з повним пакетом супровідних документів», — таке було пояснення штрафу у документації. 

У тому ж році Коболєва оштрафували ще раз. Тільки цього разу штраф стосувався того, що чиновник не надав необхідну інформацію депутату Сергієві Власенкові. Власенко мав отримати прізвища людей, яких преміювали за Стокгольмський арбітраж. Це була законна вимога депутата, однак Коболєв інформацію не надав, за що й отримав штраф в розмірі 1 тисячі 700 гривень. 

Негативне ставлення українців

У 2019 році було проведене опитування, яке показало, до кого з українських політиків та чиновників громадяни ставлять найбільш негативно. Коболєв у такому антирейтингу посів другу сходинку.

Цитати і заяви

Андрій Коболєв розповів про розмір своєї “космічної“ зарплати. За словами Коболєва, його місячний оклад “більше, ніж сім цифр до коми“.

“Можу сказати, що моя місячна зарплата в цифровому вигляді – це більше семи цифр до коми. А скільки точно – можна рахувати“, – розповів Коболєв.

Декларація

Оскільки Андрій Коболєв більше не обіймає крісло глави НАК “Нафтогаз”, то свіжу декларацію про доходи у 2021 році він не подавав. 

Наведемо дані з декларації Коболєва за 2016 рік. Згідно з декларацією, Андрій Коболєв за 2016 рік отримав 19,3 мільйона гривень доходів у формі заробітної плати та інших виплат за трудовим договором, з яких він заплатив 3,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.

Також у той час він був власником гаражного приміщення, трьох автомобілів марок Porsche Cayenne S, Mercedes-Benz GL550, і водного скутера Bombardier Sea-Doo RXP-225.

У 2018 році Андрій Коболєв оформив розлучення з дружиною Зоряною, з якою в останні два роки не жив разом. У її власність відійшов житловий будинок та 12 соток землі в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області, а в січні 2018 року у неї з’явився Porsche Cayenne 2007 року випуску, який раніше належав Андрієві Коболєва.

У листопаді 2015 року журналісти з’ясували, що Коболєв не вказав у своїй декларації будинок, в якому проживав. За їх твердженнями, глава “Нафтогазу” оселився в закритому котеджному селищі на березі Київського моря. Площа будинку близько 300 кв. м, ділянка 16 соток.

Середня ціна цього будинку в селищі становить приблизно двадцять три мільйони гривень, тобто близько мільйона доларів.

У декларації, яка опублікована в 2015 році зазначено, що Коболєв орендував будинок в Вишгородському районі Київської області площею 287,6 кв. м. Ціна оренди не зазначена. У 2017 році в мережі з’явилася новина, що оприлюднено акт ревізії Державної аудиторської діяльності служби “Нафтогазу” в період з квітня 2015 року по березень 2017 року. Згідно з цим документом, за 2016 рік голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв отримав винагороду 19 млн гривень (близько 1,6 млн на місяць або близько 60 тисяч доларів).

Посилання

Сторінка Андрія Коболєва у мережі Фейсбук

Відео

Згадки про персону