Під час денного брифінгу, в Єврокомісії заявили, що наполегливо працюють над тим, аби збільшити можливості експортування українського зерна. Зокрема, робота ведеться над розширенням "шляхів солідарності" через які українське зерно потрапляє на світові ринки.
Єврокомісія працює з Болгарією, Угорщиною, Румунією, Словаччиною Польщею, Україною та Молдовою над вирішенням логістичних проблем.
Відповідаючи на питання журналістів щодо намірів Польщі закрити кордони, речник Європейської Комісії Балаш Уйварі заявив, що жодних запитів з цього приводу не поступало.
На даному етапі Комісія не отримала жодного запиту на продовження виняткових та превентивних заходів від п'яти прифронтових держав-членів. Наразі наші зусилля продовжують зосереджуватися на підтримці виведення українських фондових продуктів на світові ринки,
– наголосив Балаш Уйварі.
Що планує робити Єврокомісія, якщо запит від Варшави все ж таки буде – речники Єврокомісії не відповіли. За їх словами, вони не можуть коментувати "гіпотетичні сценарії".
Що цьому передувало
- Нещодавно прем'єр Польщі Матеуш Моравецький заявляв, що країна не відкриватиме кордон з Україною для зернових продуктів після 15 вересня, якщо тоді спливе термін мораторію Єврокомісії на імпорт українського зерна.
- Також він зауважив, що цей крок Варшава ухвалює "не проти українців", а "для польських фермерів", передає PAP.