/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F70628ea804af5a806ba9a46702aeca06.jpg)
Провідні банки РФ почали готуватися до боргової кризи - розвідка
Про це у Фейсбуці поінформувала пресслужба Служби зовнішньої розвідки України, передає Укрінформ.
“З огляду на високу облікову ставку та погіршення фінансового стану позичальників, провідні російські банки, включаючи “Сбербанк” і “ВТБ”, готуються до хвилі неплатежів наприкінці 2025 – початку 2026 років”, - зазначили у СЗР.
За даними установи, обсяг простроченої заборгованості за споживчими кредитами досяг 1,5 трильйона рублів – найвищого рівня за останні шість років.
“ВТБ” зазначає, що частка проблемних кредитів уже сягнула 5% і може зрости до 7% наступного року. Під час щорічних зборів акціонерів очільник “Сбербанку” Герман Греф визнав, що ситуація в 2026 році буде “нелегкою”, зважаючи на збільшуваний тиск реструктуризацій, - заявили в українській зовнішній розвідці.
У пресслужбі заявили, що на тлі офіційних заяв про стабільність банківська система РФ показує ознаки напруження.
“Інвестори виводять кошти з короткострокових активів: уперше цього року пайові фонди облігацій випередили грошові фонди за обсягами притоку. Від початку року в ці фонди надійшло понад $2,5 млрд. Ще один сигнал – зростання фінансового шахрайства”, - поінформували у пресслужбі.
Зазначається, що “ВТБ” зафіксував сплеск схем, спрямованих на позичальників, що не здатні обслуговувати борги.
“Неплатежі охоплюють як роздрібний, так і корпоративний сегменти, підвищуючи ризики банківської кризи. У відповідь банки активізували внутрішні консультації та нарощують обсяги реструктуризацій. Якщо динаміка збережеться, імовірною є поява вибіркових інструментів підтримки з боку Центробанку – за непрозорими критеріями”, - заявили у СЗР.
Як повідомлялося, 2 липня у СЗР поінформували, що у РФ заговорили про скорочення військових видатків на тлі витрат на війну у понад 140 млрд доларів.

