Про це повідомляє МОЗ, передає Укрінформ.
«Вкрай важливо відновити доступ українців до медичної допомоги. Передусім на деокупованих територіях і територіях екологічного лиха. Тому розглядаємо можливість будівництва сучасних модульних лікарень — повноцінних медичних закладів, зведених з модульних конструкцій з повним інженерним оснащенням, що виготовлені в заводських умовах і змонтовані на будівельному майданчику», - сказала заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, учасниця міжнародної конференції Марія Карчевич.
У МОЗ зазначають, що модульні медичні заклади нічим не поступаються збудованим за стандартною технологією. Однак завдяки модульним конструкціям значно скорочуються терміни їх будівництва. Вони будуються з урахуванням усіх норм та стандартів і дозволяють на своїй базі розмістити високотехнологічне обладнання.
За більш як рік війни в Україні пошкоджені вже 1 370 медзакладів та ще 184 медззаклади зруйновані вщент.
За даними МОЗ, вдалося відновити частину медзакладів, зокрема й на деокупованих територіях, які в результаті ворожих обстрілів та бомбардувань зазнали невеликих ушкоджень — вибиті вікна, пошкоджено фасад тощо.
Крім того, під час конференції йшлося про об’єднання зусиль щодо забезпечення ранньої діагностики раку молочної залози в Україні, вдосконалення методів лікування цього захворювання в нашій країні і, як результат, зниження рівня смертності.
Як повідомлялося, раніше представники французької фармацевтичної компанії Servier («Серв’є») висловили готовність доєднатися до відновлення пошкодженої внаслідок повномасштабного вторгнення росії медичної інфраструктури.
У Лондоні 21-22 червня проходить міжнародна конференція з відбудови України (Ukraine Recovery Conference). Захід є продовженням щорічних конференцій щодо реформ в Україні, які відбувалися з 2017 року.