Державне бюро розслідувань передало Збройним силам України 17 автомобілів, арештованих у родичів екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака. Про це повідомила пресслужба ДБР.
Зокрема, передано 12 вантажівок, автокран, мікроавтобус, фургон та два позашляховики. Вартість транспортних засобів складає 1,1 млн доларів США.
Ці транспортні засоби належали підприємству родичів Медведчука та Козака, причетних до фінансування збройної агресії Росії проти України. Вони також є суб’єктами кримінального провадження щодо незаконного видобутку піску на двох кар'єрах у Львівські області.
За клопотанням ДБР у квітні минулого року на ці автомобілі наклали арешт у межах розслідування кримінального провадження за підозрою у зловживанні владою та порушенні правил охорони або використання надр (ст. 364, ст. 240 Кримінального кодексу).
«Тепер працівники Бюро домоглися, щоб майно прихильників Росії потрапило до ЗСУ і допомагало наших захисникам у боротьбі з ворогом», — зазначили в ДБР.
До 24 лютого 2022-го Медведчук залишався під домашнім арештом, але в день повномасштабного вторгнення РФ утік зі свого маєтку в Києві і відтоді переховувався у столиці. 12 квітня СБУ вдалося знайти та затримати Медведчука.
Соратник Медведчука, ексдепутат від «ОПЗЖ» Тарас Козак, окрім телеканалів «112», NewsOne і ZIK, володів також російською нафтовою компанією «Пурнєфть». Тараса Козака оголошено у розшук. Разом із Медведчуком він підозрюється у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму, який тимчасово окупувала Росія.
10 січня президент Володимир Зеленський підписав указ про позбавлення Медведчука та Козака громадянства, а 13 січня Верховна Рада позбавила їх депутатського мандата.
У березні суд арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, була львів’янка Ольга Куць.
Раніше у дружини Медведчука ексведучої Оксани Марченко суд заарештував майно Марченко на понад 5,6 млрд грн, її «приховані» активи на понад 440 млн гривень, а також корпоративні права Марченко в Запорізькому заводі феросплавів вартістю понад 1 млрд грн.
Крім того, у Марченко суд арештував три, а згодом ще дві земельні ділянки на Львівщині з об’єктами нерухомості, якими вона незаконно володіла і на яких розпочалося будівництво туристичної інфраструктури. Крім того, суд повернув державі земельні ділянки на березі Дніпра, які незаконно перебували у власності Марченко.
Фото: ДБР