Як передає Укрінформ, про це голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко повідомив у Фейсбуці.
"Наш регіон також постраждав від окупантів. Знаємо як ніхто, якою важливою є допомога та підтримка. Одразу після трагедії доручив профільним службам зв’язатися з Херсонською областю та сформувати реєстр необхідних першочергових речей", — зазначив він.
За словами голови ОВА, від Київської області вже відправлені 21 човен з волонтерами, які надаватимуть оперативну допомогу, шість двигунів, дві станції регенерації-очистки води, десять мотопомп, чотири теплові пушки, по 200 літрів бензину і дизпалива.
Також регіон передав 20 пожежних рукавів і стільки ж рятувальних жилетів, 150 пар гумових чобіт, 500 ємностей по десять літрів для питної води, кілька тонн продуктів харчування, вісім тонн питної води та одяг.
Для тварин у Херсонську область будуть доправлені 200 кілограмів корму.
"Уночі на Херсонщину також вирушить водолазна команда. Наразі з представників 19 громад Київщини доукомплектовуємо бригаду комунальників, електриків та інших фахівців, які з усією необхідною технікою за першої вимоги виїдуть до постраждалих територій", — додав Кравченко.
Для компактного проживання людей, які опинилися на затоплених територіях через підрив росіянами Каховської ГЕС, у Київській області вже підготовані три тисячі місць. З питаннями про розселення можна звертатися за телефоном: (099) 510 72 12.
"За потреби, розширюватимемо перелік необхідної допомоги. Трагедія на Херсонщині – спільна біда всієї України. Херсонщина – ми разом із вами", – наголосив голова ОВА.
Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 6 червня російська арміяпідірвала дамбу Каховської ГЕС. До обіду майже вся станція опинилася під водою.
На правобережжі Херсонської області внаслідок підриву дамби підтоплені 28 населених пунктів і 3 329 будинків. Станом на 8 червня евакуйовані вже 2 154 людей, 120 з них – діти.
Також підтоплення фіксуються на території Миколаївської області.
Фото: Руслан Кравченко - голова Київської ОДА