Після початку повномасштабного вторгнення формат премії адаптували, нагадала пресслужба громадської спілки «Освіторія». У 2022 році премія відзначила українських освітян за хоробрість та незламність під час великої війни та в підсумку випустила про них збірку «Жити, щоб навчати».
Зазначається, що цьогоріч премія продовжує збирати історії про вчителів, які «залишаються новаторами в складних умовах, чий професійний досвід і віддана робота з дітьми уособлюють українське вчительство воєнного часу». Збір історій триватиме з 25 травня до 1 серпня на сайті Global Teacher Prize Ukraine. Заповнити форму може як сам вчитель, так і його колеги, учні або їхні батьки — обмежень немає.
Історії відбиратимуть громадська спілка «Освіторія» та експертна рада. Кураторкою премії незмінно всьоме стане Наталія Мосейчук, телеведуча 1+1 і педагогиня за освітою. У неї в рамках премії є своя номінація «Вибір серцем» для вчителів, які працюють з дітьми в лікарнях.
Зазначається, що частину зібраних історій вчителів презентують онлайн на сайтах globalteacherprize.org.ua та osvitoria.media, сторінках у соціальних мережах премії та ГС «Освіторія», а також на майданчиках інформаційних партнерів. До Дня вчителя історії розкажуть у телевізійному форматі.
Раніше «Детектор медіа» розповідав, як громадські активісти допомагають освітній сфері під час війни і які шість основних викликів стоять перед освітою в Україні.
Зображення: пресслужба ГС "Освіторія"