Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло американську компанію Mondelez International до списку міжнародних спонсорів війни. Ця фірма виробляє шоколад Milka та Alpen Gold, печиво OREO та TUC, батончики Picnic, жуйки Dirol та ін. Утім, рішення НАЗК не означає, що продукцію Mondelez International заборонять в Україні.
Так, Mondelez International 25 травня потрапила до списку "Війна та санкції" як міжнародний спонсор війни. Перелік складає НАЗК спільно з Міністерством юстиції України.
Американська компанія продовжує активну роботу на ринку Росії, сплачує Кремлю податки і таким чином фінансово підтримує агресію проти України. Тільки за підсумками 2022 року російська донька Mondelez заплатила до бюджету Росії понад $61 млн податків.
У РФ компанія має три великі виробництва : "Більшовик", фабрику в Покрові та завод у Великому Новгороді. "Компанія є лідером ринку в категоріях: шоколад, шоколадні цукерки та бісквіти, а також посідає друге місце на ринку в категорії жувальної гумки та карамелі", -–зазначає НАЗК.
Цікаво, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну співробітники Mondelez у Литві, Латвії та Естонії офіційно зверталися до гендиректора материнської компанії Дірка Ван де Пута з проханням зупинити діяльність у Росії. Тим не менш, у Mondelez International відповіли на це формальною заявою про "зупинення нових інвестицій та вкладень у рекламу" в РФ.
Насправді компанія продовжує просувати свою продукцію в РФ і завозити на цей ринок новинки. "Mondelez публічно афішує свою благодійну допомогу дітям, які постраждали від російського вторгнення в Україну. Проте в той же час лукаво розширює свою діяльність у країні-агресорі і продовжує сплачувати значні кошти до її держбюджету. Який витрачається, зокрема, і на ракети, що вбивають українських дітей", – підкреслює НАЗК.
Що означає оголошення спонсором війни
Включені до переліку міжнародних спонсорів війни компанії вносяться до бази World-Check. Це не загрожує їм закриттям, але базу використовують у всьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.
Як мовиться на самому сайті проекту "Війна та санкції", він покликаний чинити тиск на співучасників війни. Але якщо будуть складатися нові санкційні списки РНБО України, особи та компанії з переліку будуть також запропоновані для включення до таких списків.
Mondelez International – далеко не перша міжнародна компанія, яка потрапила до цього списку. До нього вже внесено Raiffeisen Bank International, Auchan, Metro, Procter&Gamble, Bonduelle, Leroy Merlin, Xiaomi та інші.
Всі ці компанії поки що продовжують роботу в Україні, тому що НАЗК не має повноважень закривати міжнародний бізнес або обмежувати його роботу. Але якщо проти цих компаній буде введено санкції, ситуація може змінитися.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше були названі 25 компаній з Європи, що поставляють армії РФ мікросхеми, снаряди та амуніцію. Такі товари йдуть до Росії з Німеччини, Франції, Швейцарії, Угорщини, Словаччини, Італії, Естонії, Литви, Австрії та Польщі.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!