Отвір трахеї був у сім разів менший за норму: у Львові провели унікальну операцію 9-річному хлопчику
Отвір трахеї був у сім разів менший за норму: у Львові провели унікальну операцію 9-річному хлопчику

Отвір трахеї був у сім разів менший за норму: у Львові провели унікальну операцію 9-річному хлопчику

У львівській лікарні Святого Миколая провели надскладну операцію хлопчику, у якого було критичне звуження трахеї. Він заледве дихав. Адже отвір у дихальних шляхах був менший за 2 мм, при нормі 1-1,4 см. У будь-який момент хлопчик міг задихнутися. Медикам довелося негайно приступати до надскладної операції, застосувавши унікальну діагностичну процедуру без хірургічного втручання. Про це повідомили у Першому медичному об'єднанні Львові.

До дитячої лікарні Святого Миколая 9-річного Артема доправили каретою швидкої допомоги у вкрай критичному стані. Він заледве дихав і медики негайно провели первинне обстеження, виявивши звуження трахеї.

- Отвір у дихальних шляхах був менший за 2 мм, при нормі 1-1,4 см. У будь-який момент хлопчик міг задихнутися. Врятувати дитину могла лише надскладна операція. Однак, до того як провести втручання потрібно було дообстежити дихальні шляхи напряму. І це стало викликом для лікарів. Бо вводити зайвий предмет не можна було. Був ризик набряку в зоні звуження трахеї. А це неминуче призвело б до летального кінця, - кажуть лікарі.

Тому медики вирішили провести унікальну діагностичну процедуру без хірургічного втручання - зробили КТ спеціальним апаратом із 3D-зображенням. Під час операції у дитини видалили патологічне звуження та зшили обидва кінці трахеї. Донедавна такі операції виконували лише в столиці. Надскладну й важливу роботу провели і анестезіологи, які під час втручання інтубували трахею хлопчика. Тобто, забезпечили безперервну вентиляцію легень.

Після операції дитина досить швидко відновилася. Вже на 15-й день Артем повернувся додому.

Львівським медикам часто доводиться рятувати дітей із рідкісними патологіями. Так, нещодавно у лікарні Святого Миколая врятували малюка зі зрощенням носових отворів. Лікарі кажуть, що така патологія трапляється один раз на сім тисяч пологів.

Теги за темою
Діти
Джерело матеріала
loader