![Немає ні вакцини, ні тестів: у Європі поширюється рідкісний і смертельний вірус](https://thumbor.my.ua/2MuQvnOZXNI63S-uf7FfkFuP_qs=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fc8d02baccf131f1247ef40436627b336.jpg)
Немає ні вакцини, ні тестів: у Європі поширюється рідкісний і смертельний вірус
Науковці низки європейських країн шукають нові тести та вакцину проти рідкісного і смертельно небезпечного вірусу, який поширюється континентом за допомогою кліщів.
62-річного чоловіка кліщ вкусив під час походу полями в Іспанії. Через два дні він відчув себе погано і був доставлений до лікарні в Мадриді, де його стан різко погіршився. Він помер на дев’ятий день хвороби.
Це сталося 2016 року і стало першим летальним випадком в Іспанії, спричиненим конго-кримською геморагічною лихоманкою (ККГЛ), яка поширюється кліщами, починається з грипоподібних симптомів і часто може закінчитися відмовою органів.
– Кліщі переміщуються Європою через зміну клімату, пов’язану з більш довгим і посушливим літом, – сказав професор-вірусолог із Каролінського інституту у Швеції Алі Міразімі.
Вчені попереджають, що ККГЛ, який може вбити від 10% до 40% пацієнтів, поширюється на північ і захід Європи.
Уперше ККГЛ було описано під час спалаху 1944 року серед солдатів у Криму на північному узбережжі Чорного моря. Спорадичні спалахи реєструються досі, особливо в Африці, Східній Європі, Туреччині, Центральній Азії та Індії. Хвороба поширюється по всьому світу.
Один заражений кліщ може продукувати тисячі інфікованих яєць. Молоді кліщі харчуються дрібними ссавцями, такими як кролики, а також птахами, зокрема й домашніми.
– У нас немає хороших медичних препаратів. Немає хорошого противірусного засобу, немає схваленої вакцини, і знання про хворобу не повні, – визнає Міразімі.
Це означає, що у лікарів немає іншого вибору, окрім як покладатися на загальне лікування, яке складається з рідин, ліків та інтенсивної терапії.
Ще одна проблема полягає в тому, що людина, інфікована геморагічною лихоманкою, може передавати її через слину і піт. Це становить ризик для членів сім’ї, а також для лікарів і медсестер, які лікують пацієнта.
Тож що раніше буде поставлено діагноз, то краще для всіх, адже швидка діагностика дає змогу належним чином ізолювати інфікованих пацієнтів.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)