![У Львові розробили повнопривідне багі для військових](https://thumbor.my.ua/Cj0utP-KJacmJ3jpZFxNxO-MwuM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fafe8e4e52ebdce2c79fabf8e3a58088c.jpg)
У Львові розробили повнопривідне багі для військових
Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради, передає Укрінформ.
«Унікальність цієї конструкції в тому, що двигун в багі розташований посередині. Тобто тут ідеально розвантажена ходова частина, а це дуже сильно впливає на прохідність транспортного засобу. Також це багі є трьохмісним, а одне місце можна повністю скласти, щоб було зручно за потреби перевозити поранену особу. Є зручний відсік для різного озброєння та дві точки для фіксації кулеметів», – розповів учень училища та один із розробників Тарас Януш.
![У Львові розробили повнопривідне багі для військових - Фото 1](https://thumbor.my.ua/tKt-QgrGD0RsVJ0ER4TVJUnAiEg=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fb021b51660fe13acf568ebe30a8d9862.jpg)
Він також зазначив, що перші багі в училищі почали переробляти зі спортивних моделей на такі, які будуть зручнішими на передовій. Минулого року розробили саморобну модель багі Tyrex, які досі виконують бойові завдання. А «ГУРКІТ» - це транспортний засіб, що є ще більш удосконаленою версією попереднього, адже тут враховані всі потреби військових, які тестують різні транспортні засоби в бою.
Наголошується, що повнопривідне багі має чимало переваг. Зокрема, окрім центрального розташування двигуна, низький центр ваги; високий кліренс; захищений безнобак; відсутні передні та задні завіси кузова; дискові гальма по колу. А окрім того, високу прохідність, вантажопідйомність та маневреність (малий радіус розвороту).
У міськраді додають, що львівське училище комп’ютерних технологій та будівництва з початку повномасштабного вторгнення бере активну участь у допомозі Збройним силам України та внутрішньо переміщеним українцям: тут живуть і навчаються переселенці, ремонтують автомобілі для військових, проводять курси операторів дронів, створюють унікальні освітлювачі, співпрацюють з різноманітними громадськими та міжнародними організаціями.
Як повідомляв Укрінформ, пілотний проєкт курсової підготовки з управління дронами впроваджують на базі Львівського вищого професійного училища комп’ютерних технологій та будівництва. Обладнання для навчання закупили в межах виконання Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Євросоюзу.
Фото: Пресслужба Львівської міської ради
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)