/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff21b2da1889ed24be3b95fa796f0a5d3.jpg)
ВС повернув громаді Харкова землю вартістю понад ₴60 мільйонів, виділену за «кооперативною схемою»
Про це повідомила у Телеграмі Харківська обласна прокуратура, передає Укрінформ.
“Верховний Суд підтримав принципову позицію харківських прокурорів. Місту вже повернуто 11 га землі вартістю понад 60 млн грн, які раніше незаконно вибули з комунальної власності за так званою кооперативною схемою”, - йдеться у дописі.
Ділянку у лісопарковій зоні по Харківському шосе, неподалік дитячого табору “Лісова казка”, міська рада надала у власність житлово-будівельному кооперативу для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови.
“Водночас зазначений кооператив був зареєстрований як обслуговуючий, а не житлово-будівельний. Його створення, організація та діяльність не відповідали вимогам законодавства. Будівництво на ділянках не здійснювалося — натомість їх було відчужено фізичній особі, яка згодом розділила землю”, - наголосили у прокуратурі.
Окружна прокуратура подала позовну заяву до Дзержинського (нині Шевченківського) районного суду Харкова про витребування 66 земельних ділянок загальною вартістю понад 60 млн грн. Суд першої інстанції відмовив у її задоволенні, однак прокуратура оскаржила це рішення.
Верховний Суд залишив без змін постанову Харківського апеляційного суду.
“На виконання судового рішення державним реєстратором земельні ділянки вже зареєстровано за Харківською міською територіальною громадою в особі Харківської міської ради”, - зазначили у прокуратурі.
Як повідомлялося, у період з 2008 по 2016 роки Харківська міськрада безкоштовно передала кооперативам близько 1000 гектарів землі, у тому числі в зоні Лісопарку. Це призвело до значних втрат для міського бюджету та стало предметом судових розглядів, де фігурували колишні посадовці.
Як повідомляв Укрінформ, у лютому 2018 року суд визнав винними трьох засновників кооперативу у розкраданні міської землі, їм призначили покарання – по 5 років ув’язнення з відстрочкою вироку на 3 роки без конфіскації майна.
