NASA обрало Firefly Aerospace для доставки вантажів на зворотній бік Місяця
NASA обрало Firefly Aerospace для доставки вантажів на зворотній бік Місяця

NASA обрало Firefly Aerospace для доставки вантажів на зворотній бік Місяця

Як повідомили у NASA, основне корисне навантаження, прилад Lunar Surface Electromagnetic Experiment-Night (LuSEE-Night), дозволить проводити дослідження Всесвіту в радіодіапазоні на захищеному від Землі зворотному боці Місяця. Однак, оскільки наукові прилади не мають прямої видимості або зв'язку з Землею, коли вони розміщені на зворотному боці Місяця, Firefly Aerospace також забезпечить вирішення цієї проблеми.

Як працюватиме наукова станція на Місяці

Компанія доставить спеціальний ретранслятор, який залишиться на орбіті і забезпечить зв'язок із супутником. Для передачі даних з LuSEE-Night на Землю буде використовуватися орбітальний апарат Lunar Pathfinder, який буде доставлений на орбіту супутника тією ж ракетою, що і наукова станція. Зв'язок з ним буде організовано не тільки з Землею, але і в межах Місяця.

Супутник Lunar Pathfinder створений компанією Surrey Satellite Technology Limited під керівництвом Європейського космічного агентства. Він буде відправлений на Місяць в рамках співпраці між ESA і NASA.


Lunar Pathfinder / NASA

Крім LuSEE-Night і спеціального ретранслятора, Firefly Aerospace також доставить систему зв'язку User Terminal, яка встановить новий стандартний протокол космічного зв'язку Proximity-1 в S-діапазоні. Система буде використовуватися для запуску Lunar Pathfinder та надання послуг зв'язку LuSEE-Night. Користувацький термінал складається з програмно-керованого радіоприймача, антени, мережевого комутатора і джерела дискретизованих даних.

Всі три корисні навантаження сумарно важитимуть близько 494,5 кілограма. Запуск запланований на 2026 рік і є частиною кураторської місячної місії NASA Artemis.

Українське минуле Firefly Aerospace

Компанія Firefly Aerospace, заснована українцем Максимом Поляковим, розробляє легкі ракети-носії для виведення на орбіту невеликих супутників і кубсатів. Однак у 2021 році Комітет з іноземних інвестицій США зажадав від Полякова та його інвестиційної компанії Noosphere Venture Partners продати свою частку в Firefly американським інвесторам з міркувань національної безпеки.

Теги за темою
NASA
Джерело матеріала
loader
loader