КИЇВ. 12 вересня. УНН. Українці, які через повномасштабне вторгнення росії виїхали до Словаччини, можуть отримати там безоплатну медичну допомогу. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України, інформує УНН.
Цитата
"Українці зі статусом тимчасового захисту в Словаччині можуть отримати безоплатно необхідне медичне обслуговування в обсязі, який визначається страховою VSZP. Це не тільки невідкладна допомога, але і консультації з лікарем загальної практики, включаючи профілактичні заходи та вакцинацію, а також медична допомога, яку рекомендує лікар під час огляду", - ідеться у повідомленні.
Деталі
До переліку заходів необхідної медичної допомоги також входить комплексне обстеження: збір анамнезу, огляд, встановлення медичної документації, діагностичний висновок, складання плану лікування, направлення хворого на інші лабораторні, інструментальні або професійні обстеження, інструкція пацієнта, виписування рецептів та медичних висновків.
Також передбачена допомога із лікуванням хронічних хвороб:
- діаліз;
- оксигенотерапія;
- хімієтерапія;
- специфічне лікування астми;
- ехокардіографія у разі хронічних аутоімунних захворювань.
Як придбати ліки у Словаччині?
Отримувачі тимчасового захисту в Словаччині можуть купувати ліки та медичні засоби за рецептом. При лікуванні не усі ліки та засоби є безкоштовними, за них потрібно доплачувати.
Контакти для отримання медичної допомоги українцям:
• лінія охорони здоров’я для українців: +421-221-025-075.
• загальна медична страхова компанія: 0-850-003-003.
• обговорення загальних медичних питань українською: +421-513-816-111 та +421-259-765-111.
• безоплатна швидка медична консультація українською мовою: +421-221-025-075, щодня з 7:00 до 19:00 або на сайті.
• допомога онкологічним хворим від громадського об’єднання "Лімфом" доступна за посиланням.
• інфолінія для хворих на ВІЛ та туберкульоз: +421-907-923-122.
Доповнення
Національна служба здоров’я України дала поради щодо того, як на тлі воєнного стану потрапити до сімейного лікаря: якщо українці втратили зв’язок зі своїм лікарем, можна записатися на прийом до будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.