КИЇВ. 7 червня. УНН. Через війну в Україні Євросоюз ввів персональні санкції щодо пропагандистів, бізнесменів та політиків, які прямо чи опосередковано працювали в інтересах російської армії та керівництва рф. Серед них опинився Михайло Фрідман (“Альфа-Банк”, LetterOne), Дмитро Пєсков (прессекретар путіна), Дмитро Мазепін (“Уралхім”, “Уралкалій”, “ТольяттіАзот”) та інші. Як позначилися санкції ЄС на бізнесменах та їх сім’ях - читайте в матеріалі УНН.
Деталі
Серед тих, хто відчув на собі силу санкцій — сім’я Пєскових: дружина Тетяна Навка та діти Пєскова від першого шлюбу Микола та Єлизавета. Після включення до санкційного списку своєї сім’ї, від прессекретаря путіна майже одразу прозвучала реакція. Мовляв, йому незрозуміло з яких причин до списків потрапили його рідні.
Дочка Пєскова Ліза проживає у Франції, називає себе “громадянкою світу” і своє включення до санкційного списку наразі не коментувала.
Окрім Пєскових, до санкційного списку потрапили й діти Михайла Фрідмана — Катерина та Лариса. Проти них запровадила санкції Канада. Окрім того, владою Франції була заарештована вілла у Сен-Тропе на Блакитному Березі Франції.
Не обійшли стороною санкційні обмеження й сина Дмитра Мазепіна Микиту — відомого гонщика Формули-1. Його висадили з боліда і Мазепін втратив місце в гоночній команді “Формули-1” Haas, потрапивши до списку санкцій ЄС.
Микита Мазепін потрапив до списку як публічна постать, яка не відмовилася від зв’язку з “Уралкалієм” — компанією його батька, яка виступала спонсором команди Haas.
При цьому, на думку Мазепіна-молодшого, введення таких санкцій є “культурою відміни” (сучасна форма остракізму, коли під тиском суспільного резонансу особа опиняється поза соціальними або професійними колами за неприйнятну з погляду певної групи суспільства поведінку).
“Я не згоден з тим, що потрапив під санкції і, як уже казав, маю намір заперечувати це. Напевно, зараз невідповідний час, адже якщо подивитися на те, що відбувається зі спортсменами в цілому, це культура відміни моєї країни”, — заявив Микита.
На думку політичного експерта Володимира Цибулька, потрапляння дітей російських політиків та олігархів під санкції — виправданий крок.
“Справа в тому, що в російському випадку, діти і батьки — це подільники у розкраданні державних коштів. Тобто, всі успіхи дітей — вони пов’язані із посадовими обов’язками батьків, а добробут батьків — пов’язаний із розкраданням державного бюджету. А отже діти, у випадку рф, є подільниками своїх батьків щодо розкрадання державних бюджетів. Тому історія із відповідальністю дітей за дії батьків у цьому випадку цілком виправданий крок”, — пояснив він.
Нагадаємо
Микита Мазепін — син відомого в росії бізнесмена Дмитра Мазепіна, який нещодавно викупив майже все підприємство “ТольяттіАзот”, яке пов’язане з Україною аміакопроводом “Тольятті-Одеса”, через який йде транзит російського аміаку на експорт через Одеський припортовий завод.
При цьому, Мазепін постійно наголошував, що працювати з Україною — досить ризиковано через конфлікти між двома державами.
Як стало відомо редакції УНН, за декілька днів до початку війни в Україні, Мазепін спілкувався з президентом рф путіним та обіцяв “здати” Одесу (на території якої і знаходиться припортовий завод, через який відбувається експорт російського аміаку до заводів американської нафтової компанії), в обмін на контроль над цим підприємством.
Додамо, що від поставок аміаку через Україну на Захід росія щорічно отримувала до 12 мільярдів доларів.