Михайло Фрідман
  • Дата народження
    21 квітня 1964
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Михайло Фрідман
689

Михайло Фрідман

Михайло Фрідман: улюблений олігарх Путіна, доля активів якого в Україні - туманна

Михайло Фрідман - Фото 1

Один з найбагатших людей світу. Є наближеною особою до президента Володимира Путіна. Внесений до списку санкцій США через що подальша доля активів якого є невизначеною.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Михайло Фрідман, біографія якого має безліч спірних моментів, визнаний одним з найбільш відомих і скандальних мільярдерів сучасності.

Олігарх очорнив свою репутацію співпрацею з режимом Путіна і попаданням в чорний список США.

Однак, мало хто знає, що багач, ім'я якого стало одним із синонімів незаконного збагачення і корупції, є уродженцем Львова. Михайло Фрідман народився в 1964 році.

Сім'я

Майбутній олігарх має єврейське походження. Уродженець українського Львова з'явився на світ у родині інженерів.

Михайло Фрідман, сім'я якого була інтелігентною, з дитинства отримав краще виховання і освіту. Батьком Михайло був Марат Фрідман - лауреат Державної премії СРСР за створення перших систем розпізнавання військової авіації.

У РСФСР Фрідмани переїхали в 70-і роки, де їх син побудував кар'єру і прославився.

На даний момент мільярдер є розведеним чоловіком. Михайло Фрідман, дружина якого була уродженкою Іркустка на ім'я Ольга, називає себе холостяком. Єврейський хлопчик познайомився зі своєю майбутньою дружиною-сибірячкою у ВНЗ.

У подружжя є дочки - Лора, яка народилася в 1993 році, Катя, яка з'явилася на світ в 1996 рік, а також Ніка - 2006 року народження. Також Михайло має сина на ім'я Олександр, який народився в 2000 році.

Освіта

Михайло Фрідман, стан якого є одним з найбільш великих на планеті, є вкрай розумною і освіченою людиною. Інтелектуальні якості улюбленого олігарха Путіна не можуть заперечувати навіть його закляті вороги.

Михайло Фрідман - Фото 2

Син відомого вченого закінчив в 1986 році Московський інститут сталі і сплавів. Фрідман міг піти по стопах батька і побудувати кар'єру в науці, однак мав інші схильності і амбіції, які зробили з нього одного з найбагатших людей світу.

Кар'єра і бізнес

Трудовий шлях Михайло Фрідман, Вікіпедія якого користується все більшою популярністю, почав за часів «перебудови». Так, згідно з даними офіційної біографії, Фрідман в період з 1986 по 1988 роки працював за фахом - інженером-конструктором заводу «Електросталь». Тоді ж майбутній олігарх нібито також почав займатися бізнесом.

Однак, згідно з даними джерел, Михайло Фрідман займався напівлегальної підприємницькою діяльністю ще в студентські роки.

Михайло Фрідман - Фото 3

Однокурсники мільярдера повідомляли, що ще на третьому курсі інституту Фрідман організував молодіжний клуб «Сунична галявина».

На базі неформальної організації відбувались дискотеки, концерти та інші заходи, які залучають студентів. Вхід в клуб здійснювався за гроші що дозволило Фрідману і партнерам заробляти кілька тисяч рублів на місяць, що в ті дні було пристойними статками.

Також знаючі юного Михайла Маратовича люди заявляли, що він підробляв «фарцовкою» - перепродажем закордонного одягу, взуття, парфумерією та іншими товарами.

Першим офіційним підприємством Фрідмана називається кооператив «Кур'єр», співробітники якого надавали послуги клінінгу.

Михайло Фрідман, Альфа-груп якого сьогодні є одним з найбільших брендів на просторі Євразії, з'явився як дрібне підприємство. Компанія «Альфа» на початку спеціалізувалася на продажі фотоматеріалів, перших комп'ютерів і обладнання для копіювання. Структура з'явилася в 1989 році при співпраці Фрідмана з іншими молодими підприємцями - М.В.Алфімовим, Г.Б. Ханом і А.В. Кузьмичовим.

З'явившийся в 1991 році Альфа-банк вже в наступному десятилітті став найбільшою кредитною організацією, яка здійснює всі види банківських операцій і надає універсальний пакет фінансових послуг. В наші дні Альфа-банк є одним з найбільших банків Росії і ледь не перетворився на «гіганта» на українському ринку, що не відбулося виключно з політичних причин.

В цей же час було організовано спільне радянсько-швейцарське підприємство «Альфо-Еко». Організація почала займатися експортом нафти і металургійної продукції. Пізніше на її основі і з'явилася всесвітньо відома «Альфа-Груп».

Також в 90-і роки Михайло Фрідман, інтерв'ю якого знайти вкрай складно, активно інвестує в різні проекти. Так, він стає одним із співвласників «Громадського російського телебачення», тепер відомого як «Перший канал». Також Михайло Маратович очолює нафтову компанію «СІДАНКО» і торговий дім «Перехрестя».

Михайло Фрідман - Фото 4

У 1996 році Фрідман очолив консорціум «Альфа-груп», після чого остаточно став одним з найбільш впливових бізнесменів пострадянського простору.

У 1998 році після масштабної фінансової кризи Фрідман за домовленістю з урядом погоджується на злиття «Альфа-капіталу» і «Альфа-Банку». Нова організація також працював під його безпосереднім керівництвом.

У 2002 році Михайло Маратович також придбав контрольний пакет акцій комунікаційної компанії «Вимпелком». У 2003 році Фрідман продав британської компанії ВР свій пакет акцій «Тюменської нафтової компанії», що принесло йому і партнерам декілька мільярдів доларів чистого прибутку.

Відзначимо, що Михайло Фрідман має російське і єврейське громадянство. Олігарх активно займається життям єврейської громади і є одним із засновників Російського єврейського конгресу. В організації професійний «технар» займається культурними питаннями.

Згідно з офіційними даними, Михайло Фрідман фінансує безліч єврейських ініціатив в Росії і країнах Європи. Його називають одним із спонсорів програм по просуванню ідей толерантності по відношенню до єврейській громаді. У 2002 році Фрідман зайняв місце глави Конференції керівників єврейських організації Росії.

Раніше Фрідман заявляв, що має намір передати все свої багатомільярдні статки на благодійність.

Компромат і чутки

У 1991 році з'являється «Альфа-Банк», рада директорів якого і був очолений Фрідманом.

Зліт одного з перших радянських банків був настільки стрімким, що в даний час експерти практично впевнені в долі злочинного капіталу в підприємстві.

Стрімкий успіх Михайла Фрідмана, компромат на якого можна в достатку знайти в Мережі, пов'язують з Петром Авеном. У 1993 році вчорашній інженер взяв на роботу колишнього міністра економічних зв'язків Росії. Вже на наступний рік вчорашній чиновник очолив кредитну організацію і забезпечив Альфа-груп подальше процвітання.

У 1995 році Фрідмана і компанію звинуватили в контрабанді наркотиків. Тоді нібито конкуренти «Альфи» звинуватили її керівництво в бізнесі на збуті і розповсюдженні наркотиків.

Однак, Фрідман і Авен категорично заперечували ці звинувачення і навіть судилися з виданнями яке «підняло» цю не гарну історію.

З кінця 90-х - початку 2000-х років Фрідмана і його колег по «Альфі» звинувачують в тісних зв'язках з Кремлем. Так, кілька колишніх менеджерів компанії займали керівні посади в Адміністрації російського президента. Крім того, безліч «людей Фрідмана» в різний час були депутатами і сенаторами.

Відзначимо, що саме в «Альфі» свій шлях починав Владислав Сурков - нинішній представник адміністрації Путіна, якого називають одним з керівників операцій по захопленні Криму та окупації частини територій Донецької і Луганської областей.

У 2005 році Михайло Фрідман і колишній прем'єр-міністр РФ Михайло Касьянов потрапили в «дачний скандал». Мільярдера і колишнього чиновника звинувачували в незаконному отриманні землі в престижних районах поблизу Москви.

Михайло Фрідман і Святослав Вакарчук останнім часом все частіше фігурують в заголовках ЗМІ. Згідно з даними численних джерел, український музикант не тільки дружить і підтримує відносини з російським олігархом, але і приймає у нього гроші.

Лідер найпопулярнішої української рок-групи планує користуватися ресурсами Фрідмана заради фінансування своїх політичних амбіцій. Однак, ні Вакарчук, ні Михайло Маратович дану інформацію не коментують.

Фрідмана називають можливим спонсором мера Львова Андрія Садового. Мільярдер і політик нібито зустрічалися і обговорювали можливу співпрацю, що викликало широкий резонанс в українському суспільстві.

В якості власника Альфа-банку Фрідмана звинувачують у зникненні грошей вкладників його банку.

Крім того, відділення російського банку постійно громлять представники націоналістичних організацій.

У 2018 році Михайло Фрідман був включений до списку санкцій «кремлівський список» Міністерства фінансів США.

Олігарх був названий причетним до злочинів путінського режиму і здійсненні незаконних бізнес-операцій. Потрапивши під санкції США, Фрідман зіткнувся не лише з репутаційні, але і фінансовими втратами.

Декларація

Згідно загальної оцінки, Михайло Фрідман є одним з найбільш багатих людей планети. Лише в 2007 році статки олігарха оцінювалися в 13,5 мільярда доларів.

У 2016 році Фрідман визнавався другим найбагатшим росіянином, а в 2013 та 2017 років роках називався одним з авторитетних видань «бізнесменом року».

Згадки про персону