У Кремлі констатували , що “американська сторона не дала конструктивної відповіді на базові елементи” проєкту договору.
У четвер, 17 лютого, Росія передала свою письмову реакцію на відповідь США щодо так званих “гарантій безпеки”, яких РФ вимагає від грудня 2021 року. Головною умовою російського ультиматуму була вимога відмовитися від розширення НАТО на Схід та виключити можливість вступу до Альянсу України та Грузії.
Як пообіцяв раніше очільник російського МЗС Сергій Лавров, відповідь Кремля було оприлюднено російськими пропагандистськими інформагентствами невдовзі після того, як її відправили до Вашингтона.
ТСН.ua зібрав головні тези цього документа, яка має обсяг 11 сторінок.
У своїй відповіді російська сторона висловила незадоволення тим, що Білий дім не надав “конструктивної відповіді на базові елементи підготовленого російською стороною проєкту договору зі США щодо гарантій безпеки”.
“Йдеться про відмову від подальшого розширення НАТО, про відкликання “бухарестської формули” про те, що "Україна та Грузія стануть членами НАТО", і про відмову від створення військових баз на території держав, які раніше входили до СРСР і не є членами Альянсу, включаючи використання їх інфраструктури для ведення будь-якої військової діяльності, а також про повернення військових потенціалів, у тому кількості ударних та інфраструктури НАТО до стану на 1997 р., коли було підписано Основоположний акт Росія-НАТО”, - перерахували проігноровані американською стороною питання у Кремлі, назвавши ці положення важливими для Російської Федерації.
Новина доповнюється