Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк назвав «ескалаційною дією» заклик Держдуми РФ до президента Росії Володимира Путіна визнати терористичні «Л/ДНР».
«Звісно, вихід Росії з Мінських домовленостей і будь-які політико-юридичні кроки на користь окупаційних структур мають отримати негайну оцінку та реакцію демократичної спільноти. Показова також і неповага до німецької сторони як до учасниці "нормандського формату", виявлена Держдумою Росії. Це рішення було проголосовано тоді, коли канцлер Шольц перебував у Москві. Можна лише шкодувати, що в Москві пішли на цю ескалаційну дію, яка лише ускладнює ситуацію в Європі», – сказав Подоляк агенції «Інтерфакс-Україна».
На думку Подоляка, «навіть сама постановка питання у Росії щодо визнання окупаційних структур в ОРДЛО є кроком до руйнування Мінських документів».
«Якщо Росія ухвалила рішення де-юре та де-факто вийти з Мінських домовленостей, то це лише остаточно доводить, що саме російська сторона несе відповідальність за відсутність суттєвого прогресу у переговорному процесі щодо припинення війни на Донбасі», – заявив він.
15 лютого 2022 року Держдума Росії ухвалила постанову щодо негайного скерування президенту Росії звернення про необхідність визнання терористичних утворень «ДНР» та «ЛНР».
Перед цим Верховна Рада України звернулася до світу із закликом не визнавати «незалежність» цих маріонеткових утворень на окупованій території України. Звернення адресоване до ООН, Єврокомісії, Європарламенту, ПАРЄ, ОБСЄ, ПА НАТО, урядів і парламентів держав світу. За відповідну постанову проголосував 331 народний депутат.
У лютому-березні 2014 року Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях. У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.
Кремль заперечує участь РФ у війні на Донбасі, називаючи її «громадянським конфліктом». Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима й озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію з кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистів. Також Москва видає російські паспорти місцевому населенню.
Фото: Getty Images