Ранні етапи: у МОЗ розповіли подробиці розробок української вакцини від COVID-19
Ранні етапи: у МОЗ розповіли подробиці розробок української вакцини від COVID-19

Ранні етапи: у МОЗ розповіли подробиці розробок української вакцини від COVID-19

У МОЗ запевняють, що в Україні й зараз достатньо вакцин від коронавірусу / фото: REUTERS

Наразі розробкою програми Міністерства охорони здоров'ящодо виробництва вітчизняної вакцини проти COVID-19 займаються дві команди українських вчених.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Суспільне. Він запевняє, що в Україні й зараз достатньо вакцин від коронавірусу, однак власне виробництво можна швидко переналаштувати або, за потреби, внести певні корективи у технологічний цикл.

За його словами, наразі вчені зі Львова та Києва працюють над двома різними типами вакцини, та результати досліджень знаходяться ще на ранніх стадіях.

"Це Інститут біохімії ім. Палладіна і професор Комісаренко разом зі своєю командою, він займається науковим обґрунтуванням саме розробки мРНК-вакцини. І також команда академіка Сибірного у Львові, яка працює також над розробкою вакцини, але саме білкової", — розпоів головний санітарний лікар країни.

Також, за його словами, в Україні є приватна ініціатива із розробки вакцини, яка дійшла у своїх дослідженнях до етапу випробувань. Йдеться про спільний науково-дослідний проєкт АТ "Лекхім" та харківською групою вчених на рівні Одеського протичумного інституту.

"Планується принаймні використати або протестувати декілька методів інактивації вірусу і з'ясувати — який з цих методів буде давати більшу імуногенність і буде кращим прототипом саме розробки інактивованої української вакцини", — зазначив Кузін.

Крім того, МОЗ запустило програму створення власних тест-систем для виявлення інфекційних хвороб.

"Вже визначено декілька компаній та організацій, які отримують кошти державного бюджету на розробку вітчизняної тест-системи, яка спрямована на діагностику інфекційних хвороб", — розповів Кузін.

Він зазначив, що державі передаються інтелектуальні права на розроблену тест-систему і надалі держава може самостійно виробляти такі тест системи.

Нагадаємо, за даними РНБО, нова хвиля COVID-19 через поширення штаму "Омікрон" в Україні незмінно очікуєтьсяу лютому. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, саме вакцинація може запобігти виникненню нової хвилі захворювання.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Бустерна доза антиковідної вакцини та додаткова: МОЗ пояснив різницю
  • Зеленський відповів на петицію про скасування COVID-вакцинації для низки працівників
  • 20 регіонів України вакцинували принаймні однією COVID-дозою понад 40% дорослого населення
Теги за темою
Коронавірус в Україні Міністерство охорони здоров’я
Джерело матеріала
loader
loader