17 листопада профільний комітет Верховної Ради підтримав варіант своєрідної «амністії» для тих, хто зробив підробний ковід-сертифікат.
Членкиня комітету з питань правоохоронної діяльності Олександра Устінова у своєму фейсбуці, посилаючись на представницю МОЗ, написала, що зараз в Україні діє близько 210 тисяч підробних ковід-документів (це і сертифікати в Дії, і міжнародні свідоцтва про вакцинацію та ПЛР-тести).
Вона висловила сподівання, що завтра Верховна Рада підтримає законопроєкт № 6084, за яким за підробку ковідних документів «штрафуватимуть до 170 тисяч грн чи саджатимуть на 3 роки». Однак є можливість легального уникнення відповідальності, якщо добровільно зізнається у факті використання підробленого ковід-документа.
Необхідно подати заяву в райвідділі поліції про використання підробного ковід-сертифіката та вказати деталі його отримання, щоб правоохоронці могли знайти «зловмисника-продавця сертифікатів». Саму людину за це не притягатимуть. Після цього в неї є можливість вакцинуватися й отримати справжній ковід-сертифікат.
Нагадаємо, що в Україні запустили телеграм-бот ДП «Медичні закупівлі України», який показує кількість COVID-вакцин у найближчому пункті щеплення.
15 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що українці, вакциновані від COVID-19 двома дозами вакцини, зможуть отримати тисячу гривень через додаток «Дія».
Отримані кошти можна буде витратити на абонементи у спортзал, квитки у (кіно)театр або купити квитки для мандрівок всередині країни. Акція відбуватиметься в межах нової державної програми підтримки креативного, спортивного й транспортного секторів економіки.
Фото: з вільних джерел