Потреби у третій, бустерній дозі вакцини – зараз немає. Так вважають у ВООЗ. Наголошують: у світі й досі обмежений доступ до вакцин. Водночас глава організації Тедрос Адханом Гебрейесус різко розкритикував плани США розпочати вводити третю дозу вакцини від коронавірусу COVID-19.
У деяких країнах щеплення отримали не більше двох відсотків населення. А отже нині у пріоритеті повинна бути повноцінна вакцинація населення. Крім того, наукових даних, які б підтверджували ефективність третього щеплення – недостатньо – застерегли у ВООЗ.
"Несправедливість щодо вакцин – ганьба для всього людства, й якщо ми не будемо боротися з нею разом, ми продовжимо гостру стадію цієї пандемії на роки, хоча вона може закінчитися за лічені місяці", – заявив Гебрейесус
Напередодні Сполучені Штати заявили, що з 20 вересня пропонуватимуть своїм громадянам бустерну дозу вакцини проти коронавірусу - для кращого захисту проти штаму "Дельта".
Із 30 липня третє щеплення людям, старшим за 60 років, роблять в Ізраїлі. Тамтешні науковці з'ясували: додатковий укол запобігає зараженню штамом "Дельта" на 86%. Ін'єкцію роблять тим, хто отримав другу дозу вакцини понад п'ять місяців тому. Чи потрібні додаткові щеплення вже вакцинованим громадянам, з'ясовує і Європейське агентство з лікарських засобів.
"Станом натепер у світі зробили майже 5 мільярдів щеплень. Вакцин достатньо. Однак наявні дози розподілили несправедливо. Заможні країни розмірковують про необхідність третьої дози, водночас бідніші не мають можливості повністю прищепити населення. Мета масової імунізації - врятувати якомога більше життів, запобігти якомога більшій кількості госпіталізацій. І поки цього не станеться, потреби в бустерній дозі немає", - наголосив старший радник ВООЗ Брюс Ейлвард.