КИЇВ. 8 липня. УНН. Нові варіанти коронавірусу поки що перемагають в гонці з вакцинами від COVID-19. Про це заявив директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебрейесус на брифінгу в середу, передає УНН.
Цитата
“Нові варіанти (штамів коронавірусу. — ред.) наразі перемагають в гонці проти вакцин через несправедливе виробництво і розподілу препаратів” — повідомив Гебрейесус.
Він зазначив, що це загрожує відновленню світової економіки від кризи, викликаної пандемією. За словами глави ВООЗ, різке зростання захворюваності в багатьох країнах безпосередньо пов’язане з нерівністю при розподілі вакцин і постійно мутуючим вірусом.
“Вакцинний націоналізм, левова частка якого припадає на жменьку країн, є морально невиправданим та неефективною стратегією суспільної охорони здоров’я проти вірусу. Деякі країни з високим рівнем щепленого населення відмовляються від протиепідемічних заходів і послаблюють заходи, як ніби пандемія вже закінчилася”, — підкреслив директор організації.
Деталі
Гебрейесус заявив, що у нього “викликає огиду” той факт, що мільйони медичних працівників по всьому світу ще не вакциновані. “З моральної, епідеміологічної або економічної точки зору настав час, щоб світ об’єднався, щоб колективно боротися з цією пандемією”, — додав він.
Нагадаємо
Напередодні Гебрейесус підкреслював, що незважаючи на досягнутий в боротьбі з коронавірусом прогрес, пандемія знаходиться на дуже небезпечній стадії. Єдиним виходом з цієї ситуації глава ВООЗ назвав справедливий розподіл індивідуальних засобів захисту, тестів, ліків і вакцин.
Доповнення
Експерти американо-британської консалтингової компанії IHS Markit в квітні прийшли до висновку, що вакцинний націоналізм є головною перешкодою в боротьбі з пандемією COVID-19. На їхню думку, незважаючи на те, що окремі країни успішно ведуть прищепну кампанію і вакцинували значну частку населення, дефіцит вакцин в бідних країнах може поставити відновлення світової економіки під загрозу.
У IHS Markit заявили, що якщо розвинені країни продовжать накопичувати вакцини і не допоможуть в їх рівномірному розподілі, то пандемія затягнеться не тільки на 2022 й, але і на 2023 рік. Це пов’язано з тим, що в країнах з нестачею вакцин будуть з’являтися нові більш агресивні варіанти коронавірусу. Які можуть звести до нуля вже проведені прищепні кампанії.