Суд оштрафував завод Дерипаски в Миколаєві на 9 мільярдів гривень
Суд оштрафував завод Дерипаски в Миколаєві на 9 мільярдів гривень

Суд оштрафував завод Дерипаски в Миколаєві на 9 мільярдів гривень

Суд також стягнув із заводу судовий збір у розмірі 10,5 тис.грн. / Ілюстрація REUTERS

Заводський суд міста Миколаєва задовольнив позов проти "Миколаївського глиноземного заводу" про виплату понад 9,208 млрд грн компенсації за заподіяну шкоду екології та місцевим жителям.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомила громадська організація "Стоп шлам", яка подавала позов.

"Перемога! Тільки що Заводський районний суд міста Миколаєва задовольнив позов ГО "Стоп Шлам", яке діє в інтересах своїх 1279 членів, і присудив стягнути з Миколаївського глиноземного заводу понад 9,2 мільярдів гривен за заподіяну моральну шкоду!" ,- сказано в повідомленні.

Суд також стягнув із заводу судовий збір у розмірі 10,5 тис.грн.

Громадська організація "Стоп шлам" подала позов до суду в листопаді минулого року. Тоді глава організації Василь Орел заявив, що членами ГО «Стоп шлам» є жителі міста Миколаєва і районів Миколаївської області, які наближені до заводу. Головною претензією до заводу було те, що він забруднює своїми відходами від обробки бокситу і виробництва глинозему (червоним шламом) прилеглі до шламосховищ території. Участь у подачі позову взяв колишній народний депутат, а нині лідер "Еко партії" Борислав Береза, за словами якого, до нього звернулася організація «Стоп шлам» і місцеві активісти, щоб він допоміг їм вирішити їх проблему.

«Миколаївський глиноземний завод» має намір побудувати біля Миколаєва ще одне, третє, шламосховище, яке повинно являти собою ставок-накопичувач площею майже 19 гектарів і глибиною 7 метрів.

Директор Віктор Кожевников, своєю чергою, відмовився перевірити, як викиди заводу і шлам впливають на навколишнє середовище.

Нещодавно експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України виявила ряд небезпечних речовин у відходах червоного шламу, які чинять негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров'я людини.

У травні співробітники Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу провели перевірку Миколаївського глиноземного заводу, і прийшли до висновку, що облаштування ставка-накопичувача проводиться незаконно.

Миколаївський глиноземний: що необхідно знати

Миколаївський глиноземний завод є виробником сировини для алюмінієвої промисловості, його виробнича потужність становить 1,6 млн тонн глинозему на рік.

Завод був введений в експлуатацію в 1980 році. У 2000 році він був включений в технологічний ланцюжок найбільшої російської алюмінієвої компанії РУСАЛ і належить російському олігарху Олегу Дерипасці.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Дмитро Шварц

Теги за темою
штраф
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader