Борислав Береза
Борислав Береза
363

Борислав Береза

Береза Борислав Юхимович: екснардеп з репутацією афериста йде в мери Києва

Борислав Береза - Фото 1

Береза Борислав Юхимович - одіозний чиновник, який неодноразово потрапляв у скандали, пов'язані з фінансовими махінаціями, подвійним громадянством, підробкою диплома і т.д. Примітно, що скромний політик, який живе на державну зарплату, носить дорогий годинник із колекції колишнього генпрокурора Пшонки, а також володіє елітним житлом в Києві за 5 мільйонів гривень.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Плутанина з прізвищем і подвійне громадянство
  7. "Липовий" диплом
  8. Фінансові афери
  9. Годинник із колекції Пшонки
  10. Ще одна фінансова афера
  11. Створення приватних бібліотек
  12. Лайка журналістів
  13. Напад на депутата
  14. Декларація

Біографія

За даними з відкритих джерел, Борислав Береза народився 13 червня 1974 року в Києві. У 1991-1993 роках жив в Ізраїлі. Говорять, він навіть має ізраїльське громадянство, від якого він не відмовився навіть після отримання українського паспорта.

Політик веде активну політичну і громадську діяльність, про яку можна дізнатися не тільки зі ЗМІ, але також із його сторінок в соціальних мережах:

Фейсбук: facebook.com/borislav.bereza

Інстаграм: instagram.com/boryslav.bereza

Твіттер: twitter.com/ukrbereza

Сім'я

Борислав одружений, має трьох дітей: синів Іллю і Данила, а також дочку Дарину.

Борислав Береза - Фото 2

Освіта

Диплом про вищу освіту отримав у Київському торгово-економічному університеті.

Кар'єра

Інформації про життя і кар'єру Борислава Берези до революційних подій 2013-2014 рр практично немає. Відомо, що до Майдану нардеп з політикою пов'язаний не був, а працював у сфері консалтингу та розвивав власний бізнес.

Багато інтернет-видань стверджують, що в 1991 році він виїхав до Ізраїлю, де пробув два роки. Після повернення в Україну почав займатися книгами. У 1996-му заснував фірму "Сефер", яка спеціалізувалася на видавництві друкованої продукції та її подальшій реалізації.

Також політик мав досвід роботи на телебаченні. У 2010-му був ведучим програми "Книга UA" на Першому національному каналі та вечірнього шоу "Повний абзац з Бориславом Березою" на Просто радіо.

Згодом перекваліфікувався в книгознавця і почав надавати послуги з формування приватних книжкових колекцій для українських олігархів, серед яких було чимало депутатів.

У політику Борислав Береза ​​прийшов на початку 2014 року. Першу популярність йому принесли революційні події на Майдані. Як він сам каже, новина про побиття людей 28 лютого в Києві змусила його включитися і почати діяти. Він швидко став частиною "Правого сектора" (з лютого по грудень 2014 року), в якому отримав в розпорядження інформаційний напрям. Ставши "голосом" цієї організації, Береза ​​почав часто з'являтися на телебаченні і роздавати інтерв'ю журналістам.

Діяльність у "Правому секторі" тривала всього кілька місяців, оскільки вже в листопаді 2014 року Борислав Береза ​​пройшов до парламенту 8-го скликання, в який балотувався як самовисуванець по виборчому округу №213 (район Троєщини). Під час передвиборної кампанії ніде офіційно не працював і не був членом жодної політичної партії. У своїй програмі обіцяв киянам боротися з "наливайками" і незаконними закладами азартних ігор.

Ставши народним депутатом, Береза ​​отримав керівну посаду в Комітеті з питань запобігання та протидії корупції, а через кілька місяців очолив робочу групу Верховної Ради, яка займалася перевіркою чиновників у сфері економіки, що підозрювалися у зловживанні владою.

Прийшовши в парламент, нардеп незабаром вийшов із організації "Правий сектор" і, незважаючи на публічну підтримку ідей Майдану, не приєднався до жодної депутатської групи. Говорять, таким чином він залишив за собою можливість критикувати як чинну владу, так і опозицію.

Усього через рік після отримання депутатського мандата (в жовтні 2015-го) Владислав Береза подав свою кандидатуру на пост мера столиці. Балотувався від Партії рішучих громадян. Був близький до перемоги, але так і не зміг обігнати Віталія Кличка. Подейкують, тоді його просував на посаду градоначальника радник Сергія Льовочкіна - колишнього очільника АП при Вікторі Януковичеві.

У липні 2019 роки знову претендував на депутатський мандат, однак програв кандидату від "Слуги народу", стоматологу Артему Дубнову, який набрав приблизно вдвічі більше голосів виборців по 213 округу (Троєщина).

Зазнавши поразки на парламентських виборах, екснардеп не здається і знову планує брати участь у виборах мера Києва.

Компромат

Плутанина з прізвищем і подвійне громадянство

Як стверджують деякі інтернет-видання, справжнє ім'я політика - Борислав Бляхер-Береза. Подвійне прізвище він пояснює тим, що Бляхер - прізвище батька, а інше він носить з народження.

При цьому в 1997 році ідентифікаційний код екснардеп отримав на ім'я Борислава Бляхера, а в 2008-му - на подвійне прізвище.

Як розповів на своїй Фейсбук-сторінці журналіст Володимир Бойко, Береза, який раніше був "символом національно-визвольного руху" колись як громадянин Ізраїлю носив прізвище Бляхер. Однак після повернення в Україну він змінив прізвище, залишивши при цьому ізраїльське громадянство, щоб в разі чого швидко сховатися від кримінального переслідування.

"Липовий" диплом

Є підстави припускати, що колишній депутат, а нині - кандидат в мери Києва надав підроблений диплом про вищу освіту.

Так, у 2015 році Генпрокуратура завела проти Борислава Юхимовича кримінальне провадження за підозрою у виготовленні та використанні підробленого документа

Сам він ці звинувачення спростовував. При цьому, за словами того ж Бойка, суддя Печерського районного суду Києва схвалила запит Генпрокуратури на перевірку документів, які зберігаються в Інституті післядипломної освіти КНУ ім. Тараса Шевченка. Журналіст упевнений, що тоді слідчі хотіли перевірити справжність диплома про вищу освіту, який, вигравши парламентські вибори, Береза надав до Апарату ВР.

Фінансові афери

У 2015 році в ЗМІ розгорівся скандал, пов'язаний з фінансовими махінаціями, які здійснював новоспечений депутат. Тоді Борислава Березу звинуватили в привласненні 150 тисяч доларів, які він вкрав у директора мережі книжкових магазинів. За його словами, кілька років тому політик працював у його компанії менеджером і займався закупівлями книг у Росії. Як пізніше з'ясувалося, Береза закупив певну кількість книг для власного перепродажу на ринку, а рахунки за них виставив своєму начальнику.

Годинник із колекції Пшонки

Ще в 2014 році на спікері "Правого сектора" був годинник вартістю 120 євро, а вже через кілька місяців депутат засвітив новий - вартістю декілька тисяч доларів

Оскільки (згідно з офіційними доходами) політик не міг дозволити собі купити такий дорогий аксесуар, з'явилася версія, що Береза стягнув цей годинник у колишнього генпрокурора Віктора Пшонки, коли “охороняв” його маєток після втечі.

Адже всім відомо, що до пограбування у Пшонки була величезна колекція зі 150 ексклюзивних наручних годинників загальною вартістю понад 10 мільйонів доларів.

Ще одна фінансова афера

Подейкують, що ще до початку Майдану Береза тісно співпрацював з ексміністром освіти Дмитром Табачником, який був членом Партії регіонів. Він запропонував Бориславу роботу в держкомпанії "Український прорив" зі щомісячною зарплатою в 3 тисячі гривень, на якій він повинен був керувати програмою зі створення електронних підручників. Говорять, до початку 2014 року посадовець заробив на нелегальних схемах близько 300 мільйонів гривень. Не дивно, що він погодився на таку низькооплачувану роботу.

Створення приватних бібліотек

Ще до початку своєї політичної кар'єри Борислав Юхимович тісно взаємодіяв з українськими політиками і чиновниками, створюючи для них приватні бібліотеки

Так, він зібрав колекцію елітних книг колишньому генпрокурору і депутату Святославу Піскунову, а потім і Володимиру Литвину. За свої послуги отримав 120 тисяч доларів, які йому люб'язно заплатили українські політики.

Кажуть, до нього зверталося чимало "регіоналів", які також чимало платили новоспеченому літературознавцю.

Лайка журналістів

Як і багато українських політиків, Борислав Береза не терпить критики в свій бік. Інтернет-видання, які публікували компрометуючі його матеріали, він неодноразово обзивав "смітниками", а журналістів навіть лаяв матом.

Напад на депутата

У липні 2019 року під час зустрічі Берези з жителями Троєщини, які протестували проти будівництва сміттєпереробного заводу на районі, невідомий спробував розпилити на тоді ще нардепа сльозогінний газ. На щастя, його напад пройшов невдало - ніхто з присутніх не постраждав.

Вже наступного дня охоронці Борислава Юхимовича затримали 44-річного чоловіка, який нібито напав на депутата в парку Троєщини. Правоохоронні органи відкрили проти нього кримінальне провадження. Підозрюваному загрожує до 7 років тюремного ув'язнення.

На думку Берези, це був не просто напад хулігана, а спланований замовний замах. Політик також упевнений, що ініціатором злочину був не сам затриманий, а Шарій, який в свою чергу також був усього лише посередником.

У коментарі виданню УНІАН нардеп зазначив, що сподівається дізнатися, хто насправді його "замовив". Якого саме Шарія парламентарій мав на увазі, він не уточнював, проте є такий блогер, який частенько знімав і викладав компрометуючі відеоролики про Березу.

Нині колишній нардеп, який у 9-му скликанні не пройшов до парламенту, балотується в мери Києва від партії "Рішучі громадяни".

Декларація

Згідно з електронною декларацією за 2018 рік, на посаді народного депутата дохід Борислава Берези склав більше 800 тисяч гривень. Дружина чиновника займається бізнесом, який за рік приніс їй 1,4 мільйона гривень.

У власності парламентарія знаходяться дві квартири в Києві на 42,9 і 87,9 кв.м, а також заміський будинок на 91 кв.м і три земельні ділянки загальною площею 11 313 кв.м в Сидоровичах Київської області.

Ще дві квартири в столиці на 72 і 289 кв.м, а також автомобіль марки Toyota 2015 р.в. записані на дружину чиновника.

Цікаво, що величезну квартиру в Києві майже на 300 "квадратів" Береза придбав у 2016 році, коли був народним депутатом. Елітне житло обійшлося йому в 5 мільйонів гривень. Де політик взяв гроші на покупку дорогої нерухомості, залишається лише здогадуватися.

Крім того, Борислав Юхимович задекларував кілька брендових годинників, домашню бібліотеку і картину відомого художника, а його дружина - золоті прикраси.

Крім розкішного майна, подружжя також має чималі заощадження. Так, Береза зберігав 450 тисяч гривень, 65 тисяч доларів і 8 тисяч євро готівкою, а також 345 тисяч гривень, 746 доларів і 1 тисячу євро на банківських рахунках. Ще 120 тисяч доларів він комусь позичив. Дружина політика зберігає 3 мільйони гривень готівкою і майже 30 тисяч гривень на банківському рахунку.

Борислав Береза - Фото 3
Згадки про персону