КИЇВ. 29 квітня. УНН. Лікар Олександр Карловський вважає, що перевірка поствакцинального імунітету за допомогою ІФА-тестів на антитіла може стати основною підставою для видачі COVID-паспортів у найближчому майбутньому. Про це він розповів у коментарі УНН.
Цитата
"Якщо людина має антитіла, то це ми можемо перевіряти і поствакцинальний імунітет, тобто визначати як працюють вакцини різних виробників. Якщо людина має імунітет – їй можна видавати паспорт, що у неї є антитіла до COVID-19, вона не заразна і може подорожувати, наприклад. Бо як роблять: зробили вакцину, виробник написав: ефективність 90%, і всім видали паспорт, а для 10% людей з паспортами цей паспорт може бути липовим, бо у них може не бути антитіл", - вважає лікар.
Деталі
На думку Карловського, розробка в Україні перших ІФА-тестів на поствакцинальний імунітет може мати великий експортний потенціал для всієї країни.
"Маленьке рішення зробити виробництво тест-систем на поствакцинальний імунітет тягне за собою купу різних речей: робочі місця, можливість виробляти інші тест-системи, видачу паспортів, експорт, монетизація наукових розробок", - вважає лікар.
Доповнення
Нагадаємо, що українські вчені “Діапроф-Мед” розробили ІФА-тест на поствакцинальний імунітет до COVID-19, який може визначати в крові титри саме нейтралізувальних антитіл, вироблення яких є метою кожної вакцини. Таким чином, кожна людина може особисто дізнатися, наскільки ефективна в його випадку була вакцина від COVID-19 і чи виробилась у нього адекватна імунна відповідь на неї.
Додамо, що вони також першими в Україні почали використовувати міжнародну верифікаційну панель NIBSC для підтвердження високої якості своїх ІФА-тестів на антитіла.