Телеканал «Еспресо» 14 квітня покаже фільм «Слов’янськ. Початок війни»
Телеканал «Еспресо» 14 квітня покаже фільм «Слов’янськ. Початок війни»

Телеканал «Еспресо» 14 квітня покаже фільм «Слов’янськ. Початок війни»

Телеканал «Еспресо» 14 квітня покаже фільм «Слов’янськ. Початок війни»

Телеканал «Еспресо» у середу, 14 квітня, о 22:30 покаже фільм «Слов’янськ. Початок війни». Про це повідомив директор Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко.

Рівно 7 років тому на світанку у суботу 12 квітня 2014 року сформований з бойовиків РФ в окупованому Криму диверсійний загін полковника ФСБ , терориста і міжнародного злочинця Ігоря «Стрєлкова» Гіркіна захопив 100 тисячне місто Слов’янськ на півночі Донеччини на стратегічно важливій міжнародній трасі М-03 Київ-Ростов на шляху до Харкова.

Після силового, але безкровного звільнення Харківської ОДА це було найвіддаленіше від українсько-російського держкордону місто, яке довгі 85 днів перебувало під окупацією потворного «русского міра» і битва за який стала початком розв’язаної Росією великої війни на сході нашої держави , яка триває і досі. Тоді все було вперше. Перша кров. Перша зрада. Перша страта. Перша атака. Перший наступ. Перший бій. Перші втрати ЗСУ. Перша засідка. Перший журналіст (Роккеллі). Перший генерал (Кульчицький). Перший штурм. Перше перемир’я. Перший аеродром. Перший прорив. Перша перемога. Це - назви розділів фільму і книги.

Чому саме Слов’янськ? Випадковий, як неодноразово казав Гіркін, чи навпаки - добре прорахований вибір і з яких саме причин? Як і якими силами його блокували і звільняли? Хто ті 63 українські воїни, які загинули у битві за Слов‘янськ? Чому Гіркіну вдалося вирватися? На всі ці питання ми із Tanya Tereshchenko і Катерина Кириченко спробували дати відповіді у документальному півторагодинному фільмі «Слов‘янськ. Початок війни» за участі: Арсена Авакова , Олександра Турчинова, Петра Порошенка, Степана Полторака, Віктора Муженка, Сергія Кривоноса, Михайла Забродського, Мирослава Гая, Позывной Маршал, Александра Макеенко , Олександра Волошини, Векуа Фридон та інших солдат та офіцерів.

Фільм в експертному рейтингу телепремії «Знято в Україні» було визнано найкращою документальною стрічкою 2019 року.

Фото: Artem Shevchenko/Facebook

Теги за темою
російська агресія Інше
Джерело матеріала
loader
loader