Мінська обласна колегія адвокатів виключила зі своїх лав адвоката Сергія Зікрацького, який захищав у судах білоруських журналістів. Про це повідомляє Tut.by.
За словами Зікрацького, це рішення позбавляє його можливості займатися адвокатською діяльністю.
«Рішенням ради Мінської обласної колегії адвокатів від 31 березня мене виключили з адвокатури. Зараз я не можу займатися адвокатською діяльністю», – роз’яснив Зікрацький.
Сергій Зікрацький спеціалізується на авторському, корпоративному праві, інтелектуальній власності. Білоруській службі Радіо Свобода він розповів, що почав працювати над правовими аспектами роботи ЗМІ ще в університеті. Він захищає багатьох журналістів за політично вмотивованими справами, в тому числі він захищав TUT.BY у справі про позбавлення статусу ЗМІ, Катерину Бахвалову і співробітників білоруського «Пресклубу».
У Білорусі тривають репресії проти журналістів та активістів, які відмовляються визнавати легітимність самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.
9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська.
У різних містах країни відбулись акції протесту, які влада жорстоко придушила. Більшість розвинених країн Заходу та Україна не визнали офіційних результатів виборів у Білорусі та запровадили проти режиму Лукашенка санкції.
За даними ГО «Білоруська асоціація журналістів», в 2020 році у Білорусі журналістів затримували 479 раз. 97 разів журналісти відбували адміністративний арешт – загалом за ґратами вони провели 1200 днів. Фізично постраждали від дій силовиків 62 журналісти.
18 лютого 2021 року суд у Мінську засудив двох співробітниць телеканалу «Белсат» Катерину Бахвалову та Дар'ю Чульцову до двох років колонії загального режиму. Їх визнано винними в «організацію і підготовці дій, які грубо порушують громадський порядок».
Фактично, журналісток засудили за стрім, під час якого вони зафільмували силовий розгін мирної акції пам'яті загиблого активіста Романа Бондаренка.
27 березня у Мінську затримали низку опозиційних журналістів, зокрема, головного редактора видання «Наша Ніва» Єгора Мартиновича, фотографиню цього ж видання Надію Бужан, репортерку Катерину Карпіцьку та редакторок Tut.by Анну Калтигіну і Галину Уласик.
Також силовики затримали журналіста німецького мовника Deutsche Welle Ніколаса Коннолі, який висвітлював акцію протесту.
Фото: Tut.by