КИЇВ. 4 лютого. УНН. Близько 60% українців підтримують прийняття закону “Про народовладдя через всеукраїнський референдум”. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, передає УНН.
Цитата:
"Прийняття Закону України "Про Всеукраїнський референдум" підтримують 58% опитаних, не підтримують – 28%, не визначилися – 14%", — йдеться у результатах дослідження.
Деталі
Повідомляється, що ініціативу з надання громадянам України законодавчого права на приватне володіння вогнепальною зброєю підтримують 23%, не підтримують – 75%.
Окрім того, 89% підтримують акції протестів з вимогою зниження тарифів. 10% – проти. При цьому, 36% опитаних вважають, що найбільшу відповідальність за підвищення тарифів несе Кабінет міністрів України. 29% покладають відповідальність на Верховну Раду, 24% – на Президента.
ДОВІДКА: опитування проведено 2-3 лютого 2021 року. Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assistedtelephoneinterviews -телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.
Доповнення
26 січня парламентарі ухвалили в цілому законопроект про народовладдя через всеукраїнський референдум.
Законопроектом передбачаються такі види всеукраїнського референдуму за предметом:
• затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України;
• вирішення питання загальнодержавного значення;
• зміна території України;
• втрата чинності законом України або окремими його положеннями.
Розширено коло суб’єктів процесу референдуму, які реєструються в ЦВК як прихильники чи опоненти питання всеукраїнського референдуму. Ними можуть бути як політичні партії, так і громадські організації, відповідно зареєстровані у ЦВК.
За словами спікера Парламенту Дмитра Разумкова, законопроект про народовладдя дає можливість проведення референдумів починаючи з 2022 року.
За словами голови Комітету виборців України Олексія Кошеля, у схваленому законопроекті про народовладдя є багато ризиків, які пов’язані з можливістю проведення штучних референдумів, винесення на них проросійських питань та піару політичних сил.
У свою чергу, народна депутатка України від фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук заявила, що Конституційний Суд України зможе визнавати конституційність того чи іншого референдуму. І саме він може також зупинити процес референдуму, якщо у нього є якісь побоювання.
На думку голови партії “Слуга народу”, народного депутата України Олександра Корнієнка, організація, підготовка та проведення референдуму в Україні обійдеться приблизно в 1-2 мільярди гривень.