Євгенія Кравчук
  • Дата народження
    23 грудня 1985
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Євгенія Кравчук
352

Євгенія Кравчук

Кравчук Євгенія Михайлівна: нардепка IX скликання Верховної Ради і заступниця голови фракції «Слуга народу»

Кравчук Євгенія Михайлівна — керувала пресслужбами ряду політичних партій: «Сильна Україна», «УКРОП» і «Слуга народу». У 2015 році безуспішно намагалася пройти від «УКРОПу» до Київради, у 2019 році була обрана до парламенту від «Слуги народу».

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Євгенія Михайлівна Кравчук (дівоче прізвище Худзік) народилася 23 грудня 1985 року в місті Чортків Тернопільської області.

Освіта

У рідному Чорткові Кравчук навчалася в гімназії «Рідна школа» та у Вестмінстерській середній школі, штат Меріленд, США. Кравчук — журналістка за освітою. У 2009 році вона закінчила Інститут журналістики КНУ імені Т.Г. Шевченко. У студентські роки Євгенія пройшла американську програму з обміну Future Leaders Exchange Program 

Вільно говорить по-англійськи.

Сім’я

Михайло Худзік, батько Євгенії завідує пологовим відділенням в лікарні міста Чортків. Оксана Худзік, мати політика, також лікар за професією.

Євгенія одружена з Тарасом Кравчуком. Він очолює Бориспільське районне управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

У подружжя є донька Вікторія.

Кар'єра

Євгенія в різний час займала топпосади в аналітичних центрах, була партнеркою в консалтинговій фірмі «New Center Consulting», працювала за професією журналіста.

Майбутня нардепка продюсувала і писала сценарій документального фільму Сергія Буковського «Живі», брала участь в зйомках чергової документальної картини — «Назви своє ім'я».

Протягом чотирьох років (2010-2014) була членкинею оргкомітету Одеського міжнародного кінофестивалю. Керувала піарслужбою кінофесту. На аналогічній посаді працювала в венчурному фонді «TA Ventures», який підтримував українські стартапи та інтернет-підприємництво.

Також Євгенія займалася і політичним піаром. Працювала з партіями «Сильна Україна» Сергія Тігіпка і «УКРОП». Керувала пресслужбами цих політсил. На громадських засадах була помічницею народних депутатів: в VII скликанні — у Сергія Тігіпка, в VIII — у Ірини Констанкевич з «УКРОПу».

У 2015 році від цієї політичної сили безуспішно балотувалася до Київради по округу №63 (Оболонський район). У 2019 перейшла в партію «Слуга народу», де також очолила пресофіс. У тому ж році Кравчук обрана від президентської партії до Верховної Ради (№112 у списку). На момент виборів офіційно була безробітною.

У ІХ скликанні парламенту Євгена стала заступницею голови фракції «Слуга народу» і заступницею голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Членкиня груп з міжпарламентських зв'язків з Польщею, Естонією, США, Канадою, Танзанією, Люксембургом, Великобританією і Північною Ірландією.

Наприкінці 2019 року народна обраниця приєдналася до міжфракційного об'єднання «Гуманна країна». Воно було створено з ініціативи UAnimals для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.

За два неповних роки роботи в парламенті Кравчук зробила 15 депутатських запитів, взяла участь у створенні 210 законопроєктів і 24 рази виступила в парламенті.

Компромат

Активісти Громадянського руху «Відсіч» звинувачували нардепа Кравчук у тому, що вона вбиває українську мову. Зокрема, Євгенія була співавтором законопроєкту №5554 про скасування показу фільмів українською мовою і законопроєкту №2693 «Про медіа», в якому передбачалося нівелювання норм закону про мову і фактична ліквідація «чорного списку» заборонених артистів через їх виступи у РФ.

Крім того, за словами активістів, нардеп намагалася протягнути законопроєкт №4638-2 про відстрочку санкцій за порушення закону про мову. Влітку 2021 року активісти «Відсічі» організували роздачу листівок в рідному для політика місті Чортків. У листівках вони виклали факти настання політика на права української мови.

«Відгуки про Кравчука в Чорткові змішані, часто негативні. Почули наступні характеристики: кар'єристка, нещира, розумна, хитра, корумпована, продала совість за гроші олігарха Коломойського...

Так само й про її батьків і свекра люди часто не найкращої думки. Розповідали, що батько депутата, завідувач пологовим відділенням, розбагатів на хабарах», — написали активісти на сторінці своєї організації в Facebook.

У травні 2020 року співробітники громадського руху «Чесно» повідомляли, що Євгенія була одним з ініціаторів законопроєкту, який фактично офіційно дозволяв непрямий підкуп виборців в умовах пандемії коронавірусу.

Згідно сайту «Серпом по рейтингу», у «слуги народу» накопилось 16 «зашкварів» (на липень 2021 року). Серед них, Євгенія взяла участь в обранні судді КСУ в обхід Конституції, підтримала сумнівну комісію з обрання керівника САП, яка порушує умови безвізових з ЄС, проголосувала за фейковий зняття недоторканності та інші.

Декларація

У березні 2021 року Євгенії Кравчук опублікувала електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардеп володіє земельною ділянкою (863 кв.м.) та садовим (дачним) будинком (71,1 кв.м.) в селі Велика Солтанівка Васильківського району Київської області. Євгенія живе в столичній квартирі (71,4 кв.м.), яка належить її матері.

Тарасу Кравчуку належить земельна ділянка (537 кв.м.) в селі Бобриця Києво-Святошинського району Київської області. У вересні 2020 року чоловік парламентарія придбав автомобіль Volkswagen Tiguan 2018 року випуску. За машину Тарас віддав 742,5 тисячі гривень.

За 2020 рік сукупний дохід нардепа склав більше мільйона гривень. Тарас Кравчук поповнив сімейний бюджет на 673 тисячі гривень. З них у якості зарплати він отримав 280 тисяч. Ще 392 тисячі — дохід від продажу рухомого майна.

У банках подружжя Кравчук гроші не зберігає. Зате готівковими коштами Євгенія задекларувала 55 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Згадки про персону