На STEM is FEM обговорили, як урбаністика може врятувати людство від еволюційного тупика
На STEM is FEM обговорили, як урбаністика може врятувати людство від еволюційного тупика

На STEM is FEM обговорили, як урбаністика може врятувати людство від еволюційного тупика

Споживацький підхід до організації побуту в сучасних містах може призвести до повного вичерпання ресурсів Землі та стати приводом для глобальної війни. Як цього уникнути та як у цьому може допомогти урбаністика? Саме цю тему обговорювали на черговому засіданні молодіжного літературного клубу ЛітMINT, заснованого освітнім проектом STEM is FEM, розповідає один з ініціаторів проекту, керівник IT-компанії Gamingtec Сапар Карягдиїв.

STEM is FEM

За основу обговорення взяли роман-антиутопію Філіпа Ріва Смертні машини, в якому у вигаданому XXV столітті міста стали мобільними та почали жити за законами “муніципального дарвінізму”: воювати між собою та поїдати одне одного.

Читайте
Екологія під загрозою! В арктичній кризі знайшли пластик

В обговоренні взяла участь спеціаліст із профільної теми. Експерт з інтегрованого розвитку міст, директор із розвитку CANactions Schoolа Юлія Попова зазначила, що ситуація, описана в книзі, досить імовірна в реальному житті.

– За даними ООН, до 2050 року 68% світового населення проживатиме в містах. До того ж, міста з їхнім способом життя – найбільші забрудники планети та споживачі енергії. Наразі цілі сталого розвитку не досягаються, й перспективи зменшення впливу на довкілля сумні. За такої динаміки розвитку частину світових міст уже зараз метафорично можна назвати “смертельними машинами”. На мою думку, архітектура світу Рівза – це влучна метафора вимірів розвитку міст, – наголосила пані Попова.

Раніше в ЛітMINT обговорювали такі теми, як поєднання художньої літератури та науки, космічну галузь, політичні устрої країн тощо. Засідання клубу проводяться раз на три-чотири тижні в онлайні.

– За той час, коли діє літературний клуб, він став майданчиком для обговорення актуальних STEM-тем на матеріалі прочитаних книг. Такий формат допомагає по-новому поглянути на питання, які раніше вивчалися на освітніх інтенсивах STEM is FEM. Зокрема, на жовтневому модулі Будівництво та архітектура з’ясовували основні принципи урбаністики, а на січневому засіданні клубу LitMINT не тільки актуалізували ці знання, але й поговорили із запрошеним експертом про перспективи розвитку мегаполісів, – розповідає Сапар Карягдиїв.

За анонсами можна слідкувати на сторінці проекту STEM is FEM у Facebook. Коли буде знято карантинні обмеження, клуб перейде в офлайн-формат, а на зустрічах плануються не лише читання та обговорення творів, але й різноманітні експерименти та майстер-класи.

Теги за темою
Екологія
Джерело матеріала
loader
loader