ЄС оприлюднив деталі нових санкцій проти Росії
ЄС оприлюднив деталі нових санкцій проти Росії

ЄС оприлюднив деталі нових санкцій проти Росії

Новий,18-й пакет обмежувальних заходів Євросоюзу проти Росії націлений на її енергетичний, банківський та оборонний сектори, а також на торгівлю РФ з ЄС.

Про це повідомила Європейська Рада, передає Укрінформ.

«Сьогодні Європейська Рада ухвалила 18 пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів, які вдаряють по енергетичному, банківському та військовому секторах Росії, а також по торгівлі з ЄС, та забезпечать відповідальність Росії за продовження агресії проти України. Крім того, Рада доповнила пакет, узгодивши подальші заходи щодо Білорусі», - йдеться у повідомленні.

Останні економічні та персональні обмежувальні заходи мають на меті «посилити тиск на Росію й досягти справедливого та стійкого миру для України».

ЄС узгодив санкції проти 14 осіб та 41 організації, відповідальних за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, в результаті чого загальна кількість підсанкційних осіб та організацій перевищила 2500.

«ЄС знижує граничну ціну на сиру нафту з $60 до $47,6 за барель, щоб привести її у відповідність до поточних світових цін на нафту, та запроваджує автоматичний і динамічний механізм для зміни граничної ціни на нафту та забезпечення ефективності граничної ціни», - заявили у пресслужбі, нагадавши, що експорт нафти все ще приносить російській владі третину її доходів.

ЄС також запроваджує додаткові санкції щодо всього ланцюга створення додаткової вартості «тіньового флоту» РФ.

«Ще 105 суден підпадатимуть під заборону доступу до портів та широкого спектру послуг, пов'язаних з морським транспортом, що доведе загальну кількість суден у санкційному списку до 444. Цей захід націлений на танкери, що не належать ЄС та є частиною "тіньового флоту" Путіна, який діє в обхід механізму обмеження цін на нафту, підтримує енергетичний сектор Росії або перевозить військову техніку для Росії чи крадене українське зерно», - йдеться у повідомленні.

Повноцінні санкції (заморожування активів, заборони на поїздки, заборони на надання ресурсів) спрямовані проти російських та міжнародних компаній, що керують суднами з тіньового флоту, трейдерів російської сирої нафти та головного клієнта тіньового флоту – нафтопереробного заводу в Індії, основним акціонером якого є «Роснафта».

ЄС вперше вніс до списку капітана одного із суден «тіньового флоту», а також приватного оператора міжнародного реєстру прапорів.

«До сьогоднішнього списку також включено організацію з російського сектору скрапленого газу», - йдеться у повідомленні.

Крім того, ЄС запроваджує заборону на імпорт продуктів нафтової переробки, виготовлених з російської сирої нафти та що надходять з будь-якої третьої країни, за винятком Канади, Норвегії, Швейцарії, Великої Британії та Сполучених Штатів, тим самим запобігаючи незаконному потраплянню російської сирої нафти на ринок ЄС.

Ще ЄС запроваджує повну заборону на операції, що стосуються трубопроводів «Північний потік» 1 і 2, зокрема на постачання товарів чи послуг, тим самим запобігаючи завершенню їхнього прокладання, технічному обслуговуванню, експлуатації та будь-якому майбутньому використанню.

Європейська Рада скасувала виняток для імпорту нафти з Росії до Чехії.

Щодо санкцій на банківську систему РФ, то ЄС вводить повну заборону російським банкам на отримання спеціалізованих послуг фінансового обміну повідомленнями на території ЄС, додавши до існуючого списку з 23 банків ще 22.

ЄС знижує поріг санкцій проти фінансово-кредитних установ третіх країн та постачальників послуг з криптоактивами, які підривають санкції проти Росії, підтримують збройну агресію РФ або пов'язані з Системою передачі фінансових повідомлень – російською альтернативною службою фінансових повідомлень, розробленою Центральним банком Росії, що використовується для захисту російських банків від впливу санкцій ЄС.

Євросоюз також розширює заборону на транзакції для фінансових і кредитних установ третіх країн та постачальників послуг з криптоактивами, які своїми діями зривають санкції ЄС або підтримують агресивну війну Росії проти України. Також було розширено заборону на транзакції для операторів з третіх країн, які обходять санкції, пов'язані з нафтою.

Крім того, запроваджується заборона на здійснення будь-яких фінансових операцій з Російським фондом прямих інвестицій (РФПІ), його субфондами та компаніями. Європейська рада створила інструмент для поширення такої заборони на певні компанії, в які інвестував РФПІ, та на суб'єктів, що надають інвестиційні послуги чи інші фінансові послуги самому РФПІ. Такі компанії та фінансові установи обиратимуться Європейською радою. Чотири російські суб'єкти, в які інвестував РФПІ, вже додані до списку санкцій.

«Цей крок ще більше обмежує доступ Росії до світових фінансових ринків та іноземної валюти», - йдеться у повідомленні.

ЄС також запроваджує нову заборону на продаж, постачання, передачу та експорт систем управління програмним забезпеченням та програмного забезпечення з певними видами використання у банківському та фінансовому секторі.

«З метою обмеження військового потенціалу Росії, Європейська рада запроваджує додаткові повноцінні санкції проти постачальників російського військово-промислового комплексу, включаючи 3 компанії, що базуються в Китаї і продають товари, які використовуються на полі бою. Ці заходи спрямовані на подальше обмеження доступу Росії до товарів і технологій. Крім того, пакет охоплює 8 компаній, що працюють у білоруському військово-промисловому комплексі, який підтримує військову кампанію РФ», - заявили у пресслужбі.

26 нових компаній підпадатимуть під суворіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного використання, включаючи ті, що можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки.

11 із цих компаній розташовані в третіх країнах (7 у Китаї та Гонконзі і 4 в Туреччині), і були причетні до обходу експортних обмежень, зокрема щодо безпілотників.

Крім того, ЄС погодив подальші експортні заборони на суму понад €2,5 мільярда. Перелік підсанкційних товарів, що сприяють технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки, тепер включатиме товари для розробки та виробництва російських військових систем, таких як верстати з числовим програмним керуванням (ЧПК) та хімічні речовини для палива.

Крім того, існуюча заборона на транзит через територію Росії розширюється для охоплення окремих економічно важливих товарів, що використовуються для будівництва та транспорту.

ЄС запроваджує санкції проти ще однієї особи, яка активно бере участь у «військовому вихованні» українських дітей Росією. Таким чином, загальна кількість підсанкійних осіб, пов'язаних з депортацією та індоктринацією українських дітей, вже перевищує 90.

До пакета включено також кількох російських посередників з окупованих територій, включаючи особу, відповідальну за маніпулювання українською культурною спадщиною, чергового провідного російського бізнесмена та відомого російського пропагандиста.

На додаток до восьми нових санкційних пунктів, пов'язаних з білоруським ВПК, сьогоднішній пакет також додатково відображає заходи, введені щодо білоруської торгівлі з тими, що введені щодо Росії.

Крім того, заборона на спеціалізовані сервіси фінансових повідомлень перетворюється на повну заборону транзакцій. Також запроваджується ембарго на імпорт зброї з Білорусі.

«ЄС також запроваджує заходи для захисту держав-членів ЄС від незаконних арбітражних проваджень за Двосторонніми інвестиційними договорами (ДІД), ініційованих російськими компаніями та фізичними особами, включаючи олігархів та їхніх представників.

«Європейський Союз залишається готовим посилити тиск на Росію, зокрема шляхом запровадження подальших санкцій», - підкреслюється у заяві.

Відповідні правові акти незабаром будуть опубліковані в Офіційному журналі ЄС.

Як повідомлялося, у своїх висновках від 19 грудня 2024 року Європейська рада підтвердила рішуче засудження агресії Росії проти України, яка є явним порушенням Статуту ООН, та підтвердила свою незмінну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Фото ілюстративне

Теги за темою
Євросоюз
Джерело матеріала
loader