Рада прийняла важливий закон для старту вакцинації в Україні
Рада прийняла важливий закон для старту вакцинації в Україні

Рада прийняла важливий закон для старту вакцинації в Україні

Україна зможе використовувати вакцини від коронавірусу Pfizer/BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca
Фото: ЕРА

Закон необхідний для реєстрації вакцин в Україні

Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт про запуск вакцинації від коронавірусу в Україні. Йдеться про проект №4613.

За документ проголосували 318 нардепів.

Спікер парлааменту Дмитро Разумков зазначив, що між першим і другим читанням до закону необхідно внести правки. За його словами, голосування за друге читання проекту відбудеться вже завтра по процедурі Ad hoc.

На даний момент жодна вакцина від коронавірусу не пройшла повний цикл випробувань. Щеплення у ЄС, США та інших країнах почалися у режимі екстреного використання.

Цей проєкт передбачає в українському законодавстві такий режим. Закон необхідний для реєстрації вакцин в Україні.

Документ надає уряду право реєструвати вакцини для використання при наступних умовах:

  • наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • дозвіл на екстрене застосування надано компетентним органом США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, КНР, Індії або Європейського союзу (принаймні однією з цих країн) відповідно до національного законодавства країни надання дозволу або лікарський засіб, перекваліфікований Всесвітньою організацією охорони здоров'я;
  • відома потенційна користь лікарського засобу;
  • не існує адекватної, схваленої й доступної альтернативи.

При наявності цих обставин вакцину можуть зареєструвати для екстреного медичного застосування протягом терміну, поки заявник надасть інформацію і результати завершених клінічних досліджень.

Реєстраційне посвідчення видається терміном на 1 рік з можливістю продовження ще на 1 рік. Після виконання всіх зобов’язань, наданих заявником у встановлений термін, дію такого посвідчення можуть подовжити до 5 років.

Нагадаємо, раніше комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування рекомендував прийняти законопроєкт №4613, завдяки якому Україна зможе використовувати вакцини від коронавірусу Pfizer/BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca.

Напередодні монобільшість анонсувала терміновий закон про вакцини.

Тим часом італійські вчені розпочали розробку вакцини проти Covid-19 та обіцяють розпочати її масове застосування восени 2021 року.

Зараз у світі роблять щеплення 10 різними вакцинами. Але дослідження їхньої безпеки та ефективності ще не завершені. Ці вакцини поки що на третій фазі клінічних випробувань. Після успішного завершення цього етапу виробники вакцин подають заявку на затвердження препарату до відповідних регулюючих органів. Потім наступає четверта фаза випробування – постліцензійна. Її проводять, щоб перевірити, чи викликає вакцина проблеми. Деякі з вакцин вже схвалені для екстреного або й повного використання – попередньо вони продемонстрували ефективність до 95%.

До слова, Україна не випустила жодної вакцини за 30 років. Відомий академік Михайло Тукало визнав занепад нашої науки. В інтерв’ю «Главкому» академік розказав, хто в Україні зараз займається розробкою вакцини від коронавірусу..

 Читайте також: 
  • Коли насправді вакцинують українців? Впливове західне видання назвало правдиву дату
  • Терміновий закон про вакцини, останній шанс Вітренка, реформа СБУ. Чим займеться Рада після канікул
  • Українська вакцина, це можливо? Інтерв’ю з директором Інституту молекулярної біології і генетики
  • Я вакцинувався, що далі: чи треба носити маску і тримати дистанцію?

 

Опитування
Джерело матеріала
loader
loader