/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F76%2F1d98e841c990bef6b37bd64e7a42d6e5.jpg)
Із 18 січня українці через "Ощадбанк" можуть обрати "Нафтогаз" постачальником газу
Голова правління державного "Ощадбанку" Сергій Наумов повідомив, що відсьогодні у відділеннях "Ощадбанку" запрацювала нова послуга – подачі заявок на підключення до державного постачальника газу компанії "Нафтогаз України". Про це Наумов повідмив на своїй сторінці у Facebook.
"Запровадження конкуренції на ринку постачання блакитного палива – крок, вигідний переважній більшості стейкхолдерів, насамперед споживачам. Для зміни компанії-постачальника газу не потрібно замінювати труби чи встановлювати нове обладнання. Достатньо лише подати заявку, і після завершення переходу платіжка за газ прийде вже з цінами від нового постачальника", – повідомив Наумов.
На сайті банку уточнюють, що для заявки на підключення газопостачання, потрібно з'явитися у відділення з пакетом документів: паспортом, ІПН, документом про право власності на житло та згодою співвласника, якщо право власності оформлено на кількох співвласників житла (шаблон заяви – на сайті gas.ua у розділі "Стати нашим клієнтом"), а також EIC-кодом (16-значним персональним газовим номером об'єкта). Співробітники "Ощадбанку" у відділенні допоможуть оформити заявку на приєднання.
В "Ощадбанку" також пояснюють: "Після опрацювання заявки клієнт протягом 5-7 робочих днів отримає інформацію від ГК "Нафтогаз України" про успішний перехід та подальші інструкції. Перевірити статус виконання заявки на підключення можна на сайті gas.ua. Для цього потрібно обрати розділ "Перевірити статус заявки" та ввести у відповідному полі свій ЕІС-код. Подати заявку може будь-який споживач, не лише клієнт "Ощадбанку". Перехід до нового постачальника відбувається автоматично. Повідомляти попередню газову компанію про підключення до нового постачальника не потрібно. Щойно перехід буде завершено, клієнт отримуватиме платіжки за спожитий газ уже від нового постачальника".
Нагадаємо, із 1 січня в Україні зросла вартість газу та був скасований – тим же Кабінетом Міністрів – пільговий тариф на електроенергію. Країною прокотилися численні акції протесту. Люди перекривали дороги та пікетували облгази. Кабмін тимчасово встановив граничну ціну на газ для населення.
Своєю чергою в Міжнародному валютному фонді висловили стурбованість тим, що український уряд вирішив повернутися до регулювання цін на газ для побутових споживачів, адже Україна роками обіцяє МВФ лібералізувати ринок газу.

