Близько сотні 96 інцидентів зафіксували спостерігачі громадянської мережі "Опора" на дільницях під час учорашнього голосування в межах другого туру місцевих виборів.
Переважно - це неналежне забезпечення виборчих дільниць. Також, в Одесі на деяких бюлетенях волевиявлення позначали в нетиповий спосіб. Зокрема, замість хрестиків та галочок голос на користь кандидата відзначали буквами. Загалом порушень було небагато.
Охочих проголосувати виявилося лише 24 відсотки від усіх виборців. В "Опорі" пов'язують низьку явку з коронавірусною епідемією. Окрім того, кажуть, що охочих проголосувати в другому турі завжди менше. Однак, низький відсоток виборців не є порушенням законодавства. Адже воно не передбачає порогової явки.
Водночас представники "Опори" зафіксували, що не всі кандидати, що вийшли до другого туру, перебували в однакових умовах. Адже, за деяких агітували навіть на загальнонаціональному рівні. Пояснюють це тим, що окремі кандидати мають зв'язки з великими політичними партіями.
"Місцеві лідери, які балотуються в другому турі, були пов'язані з загальнополітичними лідерами. І через цей механізм отримали можливість приховано агітувати за себе на національних телеканалах. Ця практика безумовно суперечить принципу рівності можливостей", - переконує аналітик Олександр Клюжев.
"Ми фіксували в Одесі нетипові позначки в бюлетенях. Коли виборці замість хрестика або галочки, що є типовою формою фіксації волевиявлення, ставили букви. Ці нетипові позначки використовуються на різних виборах і можуть свідчити про контрольоване голосування або продаж голосу", - зазначила голова ГМ "ОпорА" Ольга Айвазовська.